Հայաստան կժամանի Բուլղարիայի նախագահը
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով փետրվարի 11-ին պետական այցով Հայաստան կժամանի Բուլղարիայի Հանրապետության նախագահ Ռումեն Ռադևը: Այս մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղվելով ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությանը:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են Բուլղարիայի Հանրապետության նախագահի հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության՝ Նախագահի, Ազգային ժողովի նախագահի, վարչապետի հետ: Նախագահ Ռումեն Ռադևին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում կհյուրընկալի նաև Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը: Վեհափառ Հայրապետի հետ հանդիպումից հետո Բուլղարիայի Նախագահը կայցելի Մայր Տաճար և գանձատուն:
Հանրապետության Նախագահի նստավայրում հայ-բուլղարական բարձր մակարդակի բանակցությունների ավարտին նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Ռումեն Ռադևը ԶԼՄ-ների առջև հանդես կգան հանդիպման արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով: Նախատեսվում է նաև Հայաստանի և Բուլղարիայի միջև մի շարք ոլորտներում երկկողմ համագործակցության ընդլայնմանն ու խորացմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն:
Հայաստան պետական այցի շրջանակներում Բուլղարիայի Հանրապետության նախագահը կայցելի նաև Մատենադարան, «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն և Պեյո Յավորովի անվան թիվ 131 միջնակարգ դպրոց:

Bulgarian President to Arrive in Armenia
At the invitation of Armenian President Serzh Sargsyan, President of Bulgaria Rumen Radev will arrive in Armenia on a state visit on February 11, "Armenpress" reports referring to the Armenian Presidential Office.
The Bulgarian President will meet with the top leadership of Armenia, in particular, the President, the Parliament Speaker and the Prime Minister.
President Rumen Radev will be hosted by His Holiness Garegin II, Catholicos of All Armenians, at the Mother See of Holy Etchmiadzin.
The Armenian and Bulgarian Presidents will deliver statements for media at the Presidential Palace summing the meeting results.
A signing ceremony of documents on expanding and deepening the bilateral cooperation between Armenia and Bulgaria in several fields is expected to be held.
On the sidelines of his state visit, the Bulgarian President will also visit the Matenadaran, TUMO center for Creative Technologies and the Yerevan basic school No. 131 after Peyo Yavorov.