Արցախի վերածննդի օրվա առթիվ նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել պարգևատրման արարողություն
Արցախի վերածննդի օրվա առթիվ փետրվարի 19-ին Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանն Արցախյան շարժումը որակել է որպես մեր ժողովրդի նորագույն պատմության ամենավառ էջերից մեկը: «Այս տոնը պարտավորեցնում է մեզ՝ լինել ավելի ուժեղ ու միասնական, շարունակաբար ամրապնդել մեր անկախ պետականությունը, երկրի պաշտպանունակությունն ու անվտանգությունը, զարգացնել տնտեսությունը, բարելավել բնակչության կենսապայմանները, լուծել սոցիալական խնդիրները»,- նշել է Բակո Սահակյանը:
Երկրի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ բոլորս միասին, համատեղ ուժերով կիրականացնենք մեր ժողովրդի նվիրական իղձերն ու նպատակները՝ միշտ վառ պահելով 1988-ի ոգին:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:

President of Artsakh: Artsakh Revival Day Obliges Us Be Stronger
On 19 February a solemn awarding ceremony in connection with the Artsakh Revival Day took place at the President's Residence, official page of Artsakh President reports.
In his speech President Sahakyan considered the Artsakh movement among the brightest pages of our people's modern history.
"This holiday obliges us be stronger and united, consistently strengthen our independent statehood, our country's defense capacity and security, develop the economy, raise people's living conditions and solve social issues", noted Bako Sahakyan.
The Head of the State expressed confidence that together, with joint efforts we would realize our people's cherished aspirations and goals, always keeping alive the spirit of 1988.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, state minister Arayik Haroutyunyan and other officials partook at the event.