Անհայտ անձինք հարձակվել են Գերմանիայում Թուրքիայի դեսպանատան վրա
Բեռլինում անհայտ անձինք հարձակում են գործել Թուրքիայի դեսպանատան շենքի վրա: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է թուրքական NTV-ն:
Վաղ առավոտյան չորս անձինք մոտեցել են դեսպանատան շենքին, պահակների ուշադրությունը շեղելու նպատակով լապտերները նետել են ճանապարհին: Այնուհետև դեսպանատան շենքի դիմացի հատվածի վրա նետել են դեղին, կարմիր և կանաչ ներկանյութեր ու փախել են դեպքի վայրից:
Ոստիկանությունը միջադեպից հետո փակել է դեսպանատան փողոցը: Հետաքննություն է տարվում մեղավորներին բացահայտելու նպատակով:

На посольство Турции в Германии совершено нападение
Неизвестные закидали здание посольства Турции в Берлине пакетами с краской. Об этом, как передает mignews.com, сообщил пресс-секретарь дипмиссии Рефик Согукоглу.
Сначала злоумышленники закидали дымовыми шашками сотрудников германских сил безопасности, дежуривших у здания канцелярии посольства. Следом за этим неизвестные бросили в здание дипмиссии пакеты с желтой, красной и зеленой краской.
Посольство уже обратилось в МИД Германии в связи с инцидентом. По факту инцидента было начато расследование.