Թուրքմենստանում կանայք Մարտի 8-ին նախագահից կստանան 11 դոլար
Մարտի 8-ին Միջազգային օրվա կապակցությամբ Թուրքմենստանի կանայք կստանան 40 մանաթ (պաշտոնական փոխարժեքով 11 դոլար) նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի կողմից: Ինչպես հայտնում է NEWS.am-ը այս մասին փոխանցում է կառավարության ռուսալեզու «Նեյտրալ Թուրքմենիստան» թերթը:
Երկրի նախագահի ստորագրած հրամանի համաձայն՝ 40 մանաթի դրամական նվերը կստանան ձեռնարկություններում, հաստատություններում և կազմակերպություններում աշխատող կանայք՝ անկախ դրանց սեփականության ձևից:
Նախագահի 40 մանաթը կտրամադրվի կենսաթոշակային եւ պետական նպաստներ ստացող կանանց, ովքեր սովորել են ասպիրանտուրայում, դոկտորանտուրայում և կլինիկական օրդինատուրայում, Թուրքմենստանի նախագահին առընթեր Պետական ծառայության ակադեմիայի՝ ոչ պակաս 2 ուսումնական տարով դասընթացների ունկնդիրներին:
Նախագահական հրամանը տարածվում է նաև ուսանողների, աշակերտների և մանկական նախադպրոցական հաստատությունների դաստիարակների վրա:

В Туркменистане женщины получат от президента по $11 на 8 Марта
Женщинам Туркменистана в честь Международного дня 8-ое марта вручат по 40 манатов ($11 по официальному курсу) от имени президента Гурбангулы Бердымухамедова. Как передает РИА Новости, об этом передает русскоязычная газета правительства "Нейтральный Туркменистан".
В соответствии с распоряжением, подписанным главой государства, денежные подарки в размере 40 манатов получат женщины страны, работающие на предприятиях, в учреждениях и организациях, независимо от формы собственности.
Президентские 40 манатов вручат женщинам, получающим пенсию и государственные пособия, обучающимся в аспирантуре, докторантуре и клинической ординатуре с отрывом от производства, и слушательницам курсов Академии государственной службы при президенте Туркменистана со сроком обучения не менее двух учебных лет.
Президентское распоряжение, также, охватывает студенток, школьниц и воспитанниц детских дошкольных учреждений.