Վրաստանի վարչապետը պաշտոնական այցով ժամանել է Հայաստան
Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով ժամանեց Հայաստան։ Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, Կվիրիկաշվիլիի ինքնաթիռը վայրէջք կատարեց Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում: Վրաստանի իր գործընկերոջն օդանավակայանում դիմավորեց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են նրա հանդիպումները ՀՀ Նախագահի և վարչապետի հետ: Կառավարությունում կկայանա Կարեն Կարապետյանի և Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի առանձնազրույցը, որին կհաջորդի պատվիրակությունների հանդիպումը ընդլայնված կազմով: Բանակցությունների ավարտին երկու երկրների վարչապետները հանդես կգան հանդիպման արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Վրաստանի վարչապետը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Գիորգի Կվիրիկաշվիլին կհյուրընկալվի նաև «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում:

С официальным визитом в Армению прибыл премьер-министр Грузии
Сегодня с официальным визитом в Армению прибыл глава правительства Грузии Гиорги Квирикашвили. В аэропорту "Звартноц" коллегу встретил премьер-министр РА Карен Карапетян.
В составе возглавляемой Гиоргием Квирикашвили делегации – первый вице-премьер-министр, министр экономики и устойчивого развития Димитри Кумсишвили, вице-премьер-министр, министр иностранных дел Михеил Джанелидзе, министр обороны Леван Изория, министр финансов Мамука Бахтадзе, другие должностные лица.
После официальной церемонии встречи главы правительств двух стран направились в правительство РА, где пройдут армяно-грузинские переговоры сначала в узком, затем – в расширенном составе.