Ադրբեջանի հետաքրքրությունը ԳՈՒԱՄ-ի նկատմամբ նվազել է
Քիշնևում մարտի 2-ին տեղի կունենա ԳՈՒԱՄ-ի (Վրաստան, Ուկրաինա, Ադրբեջան, Մոլդովա) միջկառավարական կոնֆերանսը, որին չեն հրավիրվել Ադրբեջանի ներկայացուցիչները, փոխանցում է «Ռուսարմինֆոն»:
Ադրբեջանում նշել են, որ իրենց հետաքրքրությունը ԳՈՒԱՄ-ի նկատմամբ նվազել է, քանի որ գործընկեր երկրները չեն քննադատել Երևանին՝ Լեռնային Ղարաբաղում իր «գործողությունների» համար: Ադրբեջանն ուզում է, որ Հայաստանի նկատմամբ ևս կիրառվեն «օկուպանտ» և «ագրեսոր» եզրույթները, որոնք ԳՈՒԱՄ-ի կողմից կիրառվել են Ռուսաստանի նկատմամբ:
Հաղորդվում է նաև, որ կոնֆերանսի մասնակիցները կքննարկեն նաև «քարոզչության և ապատեղեկատվության» վերաբերյալ հարցեր:

Интерес Азербайджана к ГУАМ снизился
В Кишиневе пройдет межпарламентская конференция ''Грузия, Молдова и Украина: Восточное партнерство и текущие вызовы безопасности'' блока ГУАМ (Грузия, Украина, Азербайджан, Молдова), на которую не были приглашены представители Азербайджана, передает ''Русарминфо''.
''Интерес Азербайджана к ГУАМ снизился, потому что ни одна из стран-партнеров не осудила Ереван за действия в Нагорном Карабахе. Азербайджан настаивает на том, чтобы формулировки, которые применялись к России, ''оккупант'' и ''страна-агрессор'', применялись странами ГУАМ к Армении. А этого не происходит'',- сказал глава клуба политологов ''Южный Кавказ'' (Баку) Ильгар Велизаде Коммерсанту.
Сообщается, что в первой части конференции страны-участницы обсудят проблему ''пропаганды и дезинформации'' и запрет Молдовы на ретрансляцию новостных передач из России.