Սենսացիա չեմ տեսնում այստեղ. Տիգրան Բալայանը՝ Կարեն Միրզոյանի նշանակման մասին
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախկին նախարար Կարեն Միրզոյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի խորհրդական դեռևս հունվարի սկզբից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, նման հայտարարությամբ հանդես է եկել ՀՀ ԱԳ նախարարի մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«Սենսացիա չեմ տեսնում այստեղ: Դեռևս հունվարից կայքում տեղադրված է տեղեկատվությունը, խորհրդականների ցանկում ավելացված է Կարեն Միրզոյանի անունը: Նախարարների խորհրդականների նշանակման մասին առհասարակ չենք հայտնում», - ասաց նա:
Ավելի վաղ լրատվական կայքերը գրել էին, որ թեև Կարեն Միրզոյանի նշանակումը տեղի է ունեցել հունվարի սկզբին, սակայն լրատվամիջոցներում այդ տեղեկությունը հայտնվում է միայն հիմա:

Karen Mirzoyan, former foreign minister of the Republic of Artsakh, has been appointed as adviser to the foreign minister of Armenia since early January. According to Armenpress, Tigran Balayan, the Armenian foreign ministry spokesperson said.
"I do not see a sensation here. This information is on the website since January, Karen Mirzoyan's name is added in the list of advisers. In general, the appointment of advisers to ministers is not announced," he said.
Earlier the media outlets wrote that although Karen Mirzoyan's appointment was made in early January, this information only now appears in the media.