ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի պատվիրակությունը՝ ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի նախագահ Կոնստանտին Կոսաչովի գլխավորությամբ, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի ուղեկցությամբ մարտի 13-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Նրանք եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել ցուցանմուշներին: Կոնստանտին Կոսաչովը գրառում է կատարել հուշամատյանում:

Delegation of RF FA Council of Federation Committee on International Affairs Visits Tsitsernakaberd Memorial Complex
On March 13, the delegation of the RF FA Council of Federation Committee on International Affairs led by the Committee Chair Konstantin Kosachev accompanied by the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The members of the delegation laid a wreath at the monument eternalizing the memory of the Armenian Genocide victims, put flowers at the eternal fire and honoured the memory of the holy martyrs with a minute of silence.
They had also been at the Armenian Genocide Museum-Institute and got acquainted with the exhibits. Konstantin Kosachev left a note in the Book of Honourable Guests.