Հայտարարվում է ֆիլմերի մրցույթ` նվիրված Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին
Երևանի քաղաքապետարանը և Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնը հայտարարում են «Իմ Երևանը» խորագրով 7-15 րոպե տևողությամբ խաղարկային կարճամետրաժ ֆիլմերի մրցույթ՝ նվիրված Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին:
Մրցույթին կարող են մասնակցել հանրապետության բուհերի և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների ուսանողները: Ֆիլմերը կարող են նկարահանվել ինչպես պրոֆեսիոնալ, այնպես էլ սիրողական նկարահանող սարքերով:
Սահմանվում է՝
Առաջին մրցանակ - 1 000 000 դրամ
Երկրորդ մրցանակ - 500 000 դրամ
Երրորդ մրցանակ - 300 000 դրամ
Ներկայացված լավագույն ֆիլմերից ստեղծվելու է «Իմ Երևանը» ֆիլմաշար և ներկայացվելու է հանրությանը:
Ֆիլմերն ընդունվելու են մինչև ս.թ. հուլիսի 15-ը: Ներկայացված աշխատանքները ժյուրին կամփոփի մինչև ս.թ սեպտեմբերի 1-ը:
Մրցույթի գլխավոր մրցանակակրին կտրվի Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի միջոցներով 2019թ.-ին դեբյուտային խաղարկային կարճամետրաժ ֆիլմ նկարահանելու հնարավորություն:
Աշխատանքները ներկայացնել Հայաստանի ազգային կինոկենտրոն՝ ք. Երևան, Աշտարակի խճուղի 30, խմբագրական բաժին՝ ցանկացած թվային կրիչով:

Yerevan Municipality and the National Cinema Center of Armenia are announcing the competition for a short fiction film "My Yerevan" ( 7-15 minutes) dedicated to the 2800th anniversary of Yerevan foundation, official page of Yerevan Municipality reports.
Students of the higher education and vocational establishments of the republic can participate in the competition. The films can be made with professional and amateur cameras.
The first prize is AMD 1 000 000.
The second prize is AMD 500 000.
The third prize is AMD 300 000.
Best works will be included in the video series "My Yerevan" and publicized.
The films will be accepted till July 15 of the current year. The jury will summarized the presented works till September 1. The winner will get the opportunity to make a debut short fiction film in 2019 by means of the National Cinema Center of Armenia.
The works are to be presented to the National Cinema Center of Armenia at Yerevan, 30, Ashtarak highway, editorial department on any digital  bearer. For additional information phone (+37491) 40-31-85.