Հայաստանը և Դանիան կրկնակի հարկումը բացառելու համաձայնագիր են ստորագրել
Կոպենհագենում պաշտոնական այցելությամբ գտնվող արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը մարտի 14-ին հանդիպեց Դանիայի պետական եկամուտների նախարար Կարստեն Լորիտզենի հետ:
Ինչպես փոխանցում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը, զրուցակիցները քննարկեցին հայ-դանիական առևտրատնտեսական կապերի խթանմանն առնչվող հարցեր: Նախարարներն համակարծիք էին, որ համապատասխան իրավապայմանագրային դաշտի ձևավորումը կնպաստի գործարար շփումների ընդլայնմանը։
Հանդիպման ավարտին Էդվարդ Նալբանդյանը և Կարստեն Լորիտզենը ստորագրեցին «Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Դանիայի Թագավորության Կառավարության միջև եկամուտների և գույքի կրկնակի հարկումը բացառելու և հարկումից խուսափելը կանխելու մասին» կոնվենցիան:

While on an official visit in Copenhagen, Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian met with the minister for taxation of Denmark Karsten Lauritzen, Armenpress reports referring to the Armenian foreign ministry.
The ministers discussed issues on promoting the Armenian-Danish commercial ties. They agreed that the formation of the respective legal framework will contribute to expanding the business contacts.
At the end of the meeting Edward Nalbandian and Karsten Lauritzen signed the "Convention between the Governments of the Republic of Armenia and the Kingdom of Denmark on Excluding Double Taxation of Revenues and Property and Preventing the Avoidance of Taxation".