Հայաստանը և Դանիան կրկնակի հարկումը բացառելու համաձայնագիր են ստորագրել
Կոպենհագենում պաշտոնական այցելությամբ գտնվող արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը մարտի 14-ին հանդիպեց Դանիայի պետական եկամուտների նախարար Կարստեն Լորիտզենի հետ:
Ինչպես փոխանցում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը, զրուցակիցները քննարկեցին հայ-դանիական առևտրատնտեսական կապերի խթանմանն առնչվող հարցեր: Նախարարներն համակարծիք էին, որ համապատասխան իրավապայմանագրային դաշտի ձևավորումը կնպաստի գործարար շփումների ընդլայնմանը։
Հանդիպման ավարտին Էդվարդ Նալբանդյանը և Կարստեն Լորիտզենը ստորագրեցին «Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Դանիայի Թագավորության Կառավարության միջև եկամուտների և գույքի կրկնակի հարկումը բացառելու և հարկումից խուսափելը կանխելու մասին» կոնվենցիան:

Армения-Дания: соглашение об исключении двойного налогообложения
Министр ИД Армении Эдвард Налбандян, находящийся с официальным визитом в Копенгагене, встретился с министром госдоходов Дании Карстеном Лоритзеном, передает Арменпресс, ссылаясь на МИД Армении.
Собеседники обсудили вопросы углубления торгово-экономических связей между Арменией и Данией. Министры сошлись во мнении, что формирование соответствующего правового-договорного поля будет способствовать расширению деловых контактов.
В конце встречи Эдвард Налбандян и Карстен Лоритзен подписали конвенцию "Об исключении двойного налогообложения на доходы и имущество между правительствами Республики Армения и Королевства Дании".