Բակո Սահակյանը Վաշինգտոնում հանդիպել է Ռամկավար ազատական կուսակցության անդամների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 16-ին Վաշինգտոնում հանդիպում է ունեցել Ռամկավար ազատական կուսակցության գերագույն խորհրդի անդամների հետ, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունը
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, Արցախ-Սփյուռք համագործակցությանը, ԱՄՆ-Արցախ կապերի զարգացմանն ու խորացմանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է ավանդական կուսակցությունների դերակատարությունն Արցախին սատարման, համազգային կարևորագույն խնդիրների լուծման, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման հարթություններում` հավելելով, որ Արցախը շահագրգռված է հետևողականորեն շարունակելու և խորացնելու այս փոխգործակցությունը:

NKR President Met With the Representatives of Ramkavar Azatakan Party in Washington
On March 16 Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Washington with members of the Supreme Council of the Ramkavar Azatakan Party, the press service of NKR President reports.
The meetings addressed diverse issues related to the Artsakh domestic and foreign policy, the Artsakh-Diaspora cooperation, developing and deepening the USA-Artsakh ties.
The Head of the State acknowledged the role of the traditional parties in supporting Artsakh, solving important national issues, strengthening the Motherland-Diaspora ties, adding that Artsakh was interested in continuing and deepening this cooperation.