ԱՄՆ-ում ինքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարել շան պատճառով
United Airlines ընկերության ինքնաթիռը չնախատեսված վայրէջք է կատարել, քանի որ օդանավում պատահաբար շուն էր հայտնվել:  Այս մասին հաղորդում է ABC հեռուստաալիքը:
Ինքնաթիռը ուղևորվում էր Նյուարքից Սենթ Լուիս: Թռիչքի ժամանակ անձնակազմի անդամները նկատել են, որ ինքնաթիռի բաժիններից մեկը սխալմամբ բեռնված է կոնտեյներով, որտեղ շունը էր: Որոշում է կայացվել վայրէջք կատարել Ակրոն քաղաքում (Օհայո), որպեսզի կենդանուն վերադարձնեն տիրոջը:
Ինքնաթիռի ուղևորներին փոխհատուցում է տրվել: Ընկերությունը նաև հայտնել է, որ շունը վերադարձվել է տիրոջը:

В США самолет совершил вынужденную посадку из-за попавшей на борт по ошибке собаки
Авиалайнер компании United Airlines совершил незапланированную посадку из-за того, что на борту случайно оказалась собака, сообщает ТАСС, ссылаясь на телеканал ABC.
Самолет направлялся из Ньюарка (штат Нью-Джерси) в Сент-Луис (штат Миссури). Во время полета члены экипажа заметили, что в один из отсеков воздушного судна по ошибке погрузили контейнер, в котором находилась собака. Было решено приземлиться в городе Акрон (штат Огайо), чтобы вернуть животное владельцу.
Пассажирам самолета была предоставлена компенсация. В компании также сообщили, что собаку вернули владельцу.