Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Չինաստանի դեսպանին և Powerchina International Group Limited ընկերության փոխնախագահին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին և Powerchina International Group Limited ընկերության փոխնախագահ Դինգ Ժենգուոին: Այս ընկերության կազմում է ընդգրկված հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու կառուցապատման ծրագրում ներգրավված «Սինոհիդրո» ընկերությունը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Կառավարության տեղեկատվական բաժինը:
Հանդիպմանը քննարկվել են հյուսիս-հարավ ավտոճանապարհի՝ Թալին-Լանջիկ հատվածում շինաշխատանքների ընթացքին վերաբերող հարցեր, որոնք իրականացնում է «Սինոհիդրո» ընկերությունը: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել չինական ընկերության հետ նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների, ստանձնած պարտավորությունների կատարմանը: Դինգ Ժենգուոն վստահեցրել է, որ «Սինոհիդրո»-ն հաջողությամբ իրականացնելու է հյուսիս-հարավի ավտոճանապարհի իր հատվածի կառուցման աշխատանքները և պատրաստ է առաջ մղել շինաշխատանքները:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է որակյալ աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը և հայտնել կառավարության պատրաստակամությունը՝ օժանդակելու չինական կողմին շինաշխատանքների ընթացքում առաջացող խնդիրներին լուծումներ տալու նպատակով:

Карен Карапетян принял посла Китая и вице-президента компании Powerchina International Group Limited
Премьер-министр Карен Карапетян принял Чрезвычайного и полномочного посла Китая в Армении Тяня Эрлуна и вице-президента компании Powerchina International Group Limited Динга Женгуо. В состав этой компании входит компания ''Синогидро'', участвующая в программе строительства автомагистрали ''Север-Юг'', передает пресс-служба Правительства РА.
На встрече были обcуждены вопросы, касающиеся хода работ на участке Талин-Ланджик автомагистрали ''Север-Юг'', которые осуществляет компания ''Синогидро''. В частности, речь шла о выполнении достигнутых ранее с китайской компанией договоренностей, принятых обязательств. Динг Женгуо заверил, что компания ''Синогидро'' успешно осуществит работы по сооружению своего участка автодороги ''Север-Юг'' и готова продвигать строительные работы.
Карен Карапетян подчеркнул важность выполнения качественных работ и выразил готовность Правительства содействовать китайской стороне с целью решения возникающих в ходе строительства проблем.