Մարտի 20-ը երջանկության միջազգային օրն է
ՄԱԿ-ի անդամ երկրներում մարտի 20-ը նշվում է որպես Երջանկության միջազգային օր: ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեան մարտի 20-ը երջանկության օր է ճանաչել 2012 թվականին, փոխանցում է «Արմենպրես»-ը:
Որոշումն ընդունվել Է Բուտանի Թագավորության առաջարկությամբ, դրա օգտին միաձայն քվեարկել են ՄԱԿ-ի անդամ բոլոր 193 պետությունների ներկայացուցիչները: Անդամ երկրներին ՄԱԿ-ը կոչ է անում տոնել այս օրը համապատասխան կրթական-տեղեկատվական ծրագրերի միջոցով, քանի որ երջանկության որոնումը մարդու հիմնական նպատակն է:
Շատ երկրների կառավարություններ ազգի բարեկեցությունը որոշելիս սկսել են հաշվի առնել այնպիսի գործոններ, ինչպիսին է երջանկությունը, քանի որ միայն տնտեսական ցուցանիշները օբյեկտիվ պատկերը չեն տալիս:
Պետք է նշել, որ Հայաստանի Կոտայքի մարզի Ալափարս գյուղի փողոցներից մեկը կոչվում է Երջանկության փողոց:

20 марта отмечается Международный день счастья
Государства-члены ООН отмечают 20 марта как Международный день счастья. Генеральная Ассамблея ООН объявила 20 марта Днем счастья в 2012 году, сообщает ''Арменпресс''.
Представители 193 государств-членов ООН единогласно проголосовали за решение объявить 20 марта Международным днем счастья.
ООН призывает отмечать этот день посредством соответствующих образовательных и информационных программ, поскольку поиск счастья является главной целью человека.
Правительства многих стран, определяя благосостояние своих народов, начали рассматривать такие факторы, как счастье, поскольку только экономические показатели не дают объективной картины.
Стоит отметить, что одна из улиц села Алапарс Котайкской области Армении называется ''Улица счастья''.