Ֆրանսիայի նախկին նախագահին մեղադրանքներ են առաջադրվել
Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզիին մեղադրանք է առաջադրվել իր նախընտրական արշավի անօրինական ֆինանսավորման գործով, հայտնում է Le Monde թերթը:
Նշվում է, որ Սարկոզիին մեղադրանքներն են առաջադրվել «Պասիվ կոռուպցիա (կաշառքների ստացում), «Նախընտրական արշավի անօրինական ֆինանսավորում», Լիբիայի «Պետական միջոցների անօրինական ստացում եւ տնօրինում» հոդվածներով:
Հիշեցնենք, որ Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզիին ձերբակալել էին մարտի 20-ին: Նրան հարցաքննել են 2007 թվականին իր նախընտրական արշավը Լիբիայից ֆինանսավորելու գործով:

Экс-президенту Франции Саркози предъявили обвинения
Бывшему президенту Франции Николя Саркози предъявили обвинения по делу о незаконном финансировании его избирательной кампании, сообщает Корреспондент со ссылкой на Monde.
"Через два дня пребывания под стражей экс-президенту республики Николя Саркози в среду, 21 марта, предъявлены обвинения в руководстве пассивной коррупцией, нелегальном финансировании избирательной кампании и укрывательстве ливийских государственных средств", – говорится в сообщении.
Напомним, бывшего лидера Франции Николя Саркози задержали 20 марта. Экс-президента допрашивали по делу о финансировании из Ливии его избирательной кампании в 2007 году.