Պան Գի Մունը գլխավորել Է Բոաոյի տնտեսական համաժողովի տնօրենների խորհուրդը
ՄԱԿ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունը ընտրվել է Բոաոյի ասիական տնտեսական ֆորումի տնօրենների խորհրդի նախագահ: Այս մասին հայտարարվել է կազմակերպիչների կողմից,գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Բոաոյի ամենամյա տնտեսական համաժողովն այս տարի անցկացվում Է Չինաստանի Հայնան կղզում ապրիլի 8-11-ը: Համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը, որտեղ ելույթ Է ունենալու ՉԺՀ-ի նախագահ Սի Ցզինպինը, ինչպես նաև ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերիշը և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Քրիստին Լագարդը, տեղի կունենա ապրիլի 10-ին:
Երկուշաբթի առավոտյան տեղի ունեցած քվեարկության արդյունքների համաձայն համաժողովի քարտուղար է նշանակվել Չինաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Լի Բաոդունը, իսկ չինական կողմի գլխավոր ներկայացուցիչ է դարձել Չինաստանի Ժողովրդական բանկի նախկին ղեկավար Չժո Սյաոչուան:

Пан Ги Мун возглавил совет директоров экономического форума Боао
Бывший генеральный секретарь ООН Пан Ги Мун был избран председателем совета директоров азиатского экономического форума в Боао, говорится в распространенном сообщении организаторов, сообщает РИА Новости.
Ежегодный экономический форум в Боао на китайском острове Хайнань в этом году проходит 8-11 апреля. Официальная церемония открытия форума, на которой выступит председатель КНР Си Цзиньпин, а также генеральный секретарь ООН Антониу Гуттереш и исполнительный директор МВФ Кристин Лагард, состоится 10 апреля.
По итогам голосования, которое состоялось в понедельник утром, заместитель министра иностранных дел КНР Ли Баодун был назначен секретарем форума, а экс-глава Народного банка Китая (ЦБ) Чжоу Сяочуань стал главным представителем китайской стороны.