Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Շառլ Ազնավուրի որդուն՝ Նիկոլա Ազնավուրին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահի նստավայրում ապրիլի 11-ին հյուրընկալվել է Հայաստանի ազգային հերոս, աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի որդին՝ Նիկոլա Ազնավուրը, տիկնոջ՝ Քրիստինա Սարկիսյանի հետ:
Նա նախագահ Արմեն Սարգսյանին է փոխանցել Շարլ Ազնավուրի շնորհավորական ուղերձը, որում ասված է. «Իմ անկեղծ շնորհավորանքը եւ ջերմ մաղթանքն եմ հղում Ձեզ՝ Հայաստանի Հանրապետության չորրորդ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով:
Վստահ եմ, որ Ձեր մեծ փորձառությունը եւ մարդասիրական արժեքները հնարավորություն կտան մեծ ներդրում ունենալ Հայաստանի հետագա զարգացման գործում, ինչպես նաեւ լավագույնս ծառայել՝ ի շահ մեր ժողովրդի Հայաստանում եւ ամբողջ աշխարհում:
Մաղթում եմ Ձեզ ամենայն հաջողություն՝ մեր Հայրենիքը խաղաղության եւ բարօրության ճանապարհով առաջնորդելու ձեր վճռական առաքելության մեջ»:
Շնորհակալությամբ ընդունելով ուղերձը, նախագահ Սարգսյանն անգնահատելի է համարել Շարլ Ազնավուրի ծառայություններն իր արվեստով ու գործունեությամբ Հայաստանն աշխարհին ներկայացնելու ու ճանաչելի դարձնելու ուղղությամբ:

Президент Армении принял сына Шарля Азнавура
В резиденции президента Республики Армения 11 апреля были приняты сын национального героя Армении, всемирно известного шансонье Шарля Азнавура Никола Азнавур с супругой Кристиной Саркисян, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Он передал президенту Армену Саркисяну поздравительное послание Шарля Азнавура, в котором сказано: "Шлю свои искренние поздравления и тёплые пожелания Вам в связи с избранием на пост четвёртого Президента Республики Армения.
Уверен, что благодаря Вашему большому опыту и человеческим качествам, вы внесете большой вклад в дело дальнейшего развития Армении, а также будете наилучшим образом служить во благо нашего народа в Армении и во всем мире.
Желаю Вам всяческих успехов в вашей миссии ведения нашей Родины дорогой мира и благоденствия".
С благодарностью приняв послание, президент Саркисян счел бесценными заслуги Шарля Азнавура в том, чтобы своим искусством и деятельностью представлять Армению и делать ее известной всему миру.