Չորս հայեր Էլիս կղզու Պատվավոր մեդալ են ստացել
ԱՄՆ Էլիս կղզու Պատվավոր մեդալ ստացողների թվում կլինեն չորս ամերիկահայեր: Այս մասին հայտնում է հայ-ամերիկյան ''Asbarez'' պարբերականը, փոխանցում է News.am-ը:
Պարգեւները հանձնելու պաշտոնական արարողությունը տեղի կունենա մայիսի 12-ին: Այս տարի մեդալը կստանան չորս հայեր՝ Ջոն Չարլզ Գալիյանը, Վիգեն Սեփիլյանը, Ջոն Բիլեզիկյանը ևև աշխարհահռչակ արտդիլեր և գալերիստ Լարի Կակոսյանը:
Էլիս կղզու Պատվավոր մեդալը շնորհվում է ԱՄՆ ականավոր քաղաքացիներին, որոնք այն մարդկանց օրինակ են ծառայում, որոնք իրենց կյանքը նվիրել են հասարակությանը ծառայելուն, պահպանում և հարգում են իրենց պատմությունը, ավանդույթները և արժեքները: Կազմակերպությունն այս պարգևով գնահատում է ԱՄՆ զարգացման մեջ ներգաղթյալների և նրանց երեխաների փորձն ու ավանդը:

Четверо армян получат Почетную медаль острова Эллис
Четверо американских армян будут среди получателей престижной Почетной медали острова Эллис в США. Об этом пишет армяно-американская газета ''Asbarez'', передает News.am.
Официальная церемония вручения награды пройдет 12 мая. В этом году медаль получат четверо армян: Джон Чарльз Галиян, Виген Сепилян, Джон Билезикян и всемирно известный арт-диллер и галерист Ларри Гагосян.
Почетные медали острова Эллис ежегодно присуждаются группе выдающихся американских граждан, которые являют собой пример людей, посветивших жизнь служению обществу, сохраняющих и чтящих свою историю, традиции и ценности. Этой наградой организация оценивает опыт и вклад иммигрантов и их детей в развитие США.