Սահմանամերձ գյուղերում գիշերը հանգիստ է անցել. մանրամասներ Բաղանիսում բեռնատարի վրա Ադրբեջանի կրակոցներից
Ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումների արձակած կրակից ապրիլի 12-ի երեկոյան վնասվել է «Սպայկա» ընկերության բեռնատարի դիմապակին: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ Բաղանիսի համայնքապետ Նարեկ Սահակյանը:
«Դեպքը տեղի է ունեցել երեկոյան 22:30-ի կողմերը Իջևան-Նոյեմբերյան ճանապարհի Բաղանիս-Ոսկեպար հատվածում: Մեքենան ընթացքի մեջ է եղել, մոտ տարածություն է այդտեղ, արդյունավետ կրակ են կարողանում վարել, հակառակորդի հենակետը մոտ 500-600 մետր հեռավորության վրա է միջպետական ճանապարհից: Կրակել են «Սպայկա» ընկերության բեռնատարի վրա, ապակին է վնասվել, վարորդին ոչինչ չի պատահել: Վարորդը եկել, գյուղում կանգնել է, հետո ճանապարհը շարունակել»,-ասաց Նարեկ Սահակյանը: Նա նշեց, որ գյուղի ուղղությամբ, բարեբախտաբար, չեն կրակել:
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ սահմանամերձ մյուս համայնքներում ևս գիշերը հանգիստ է եղել:

Ночь в приграничных селах Армении прошла спокойно: детали об обстреле грузовика в Баганисе
Поздно вечером 12-го апреля азербайджанские ВС открыли огонь в направлении гражданского грузовика около села Баганис. Грузовик принадлежит компании ''Спайка''. Об этом в беседе с ''Арменпресс'' сказал сельский староста Баганиса Нарек Саакян.
''Инцидент произошел в районе 22:30 12-го апреля, научастке Баганис-Воскепар трассы Иджеван-Ноемберян. Машина двигалась, до огневой точки противника на этом участке - 500-600 метров, они имеют возможность стрелять прицельно. Выстрелом повреждено ветровое стекло грузовика компании ''Спайка''. С водителем ничего не случилось. Он доехал до села, остановился здесь, затем продолжил дорогу'',- сказал сельский староста Баганиса Нарек Саакян. По его словам, в направлении села не стреляли.
Как сообщил пресс-секретарь МО Армении Арцрун Ованнисян, в других приграничных селах ночь прошла спокойно.