Սահմանամերձ գյուղերում գիշերը հանգիստ է անցել. մանրամասներ Բաղանիսում բեռնատարի վրա Ադրբեջանի կրակոցներից
Ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումների արձակած կրակից ապրիլի 12-ի երեկոյան վնասվել է «Սպայկա» ընկերության բեռնատարի դիմապակին: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ Բաղանիսի համայնքապետ Նարեկ Սահակյանը:
«Դեպքը տեղի է ունեցել երեկոյան 22:30-ի կողմերը Իջևան-Նոյեմբերյան ճանապարհի Բաղանիս-Ոսկեպար հատվածում: Մեքենան ընթացքի մեջ է եղել, մոտ տարածություն է այդտեղ, արդյունավետ կրակ են կարողանում վարել, հակառակորդի հենակետը մոտ 500-600 մետր հեռավորության վրա է միջպետական ճանապարհից: Կրակել են «Սպայկա» ընկերության բեռնատարի վրա, ապակին է վնասվել, վարորդին ոչինչ չի պատահել: Վարորդը եկել, գյուղում կանգնել է, հետո ճանապարհը շարունակել»,-ասաց Նարեկ Սահակյանը: Նա նշեց, որ գյուղի ուղղությամբ, բարեբախտաբար, չեն կրակել:
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ սահմանամերձ մյուս համայնքներում ևս գիշերը հանգիստ է եղել:

Details on Azerbaijani Gunfire Attack at Civilian Vehicle in Armenia Border
The April 12 Azerbaijani ceasefire breach along the state border with Armenia damaged a civilian vehicle – a cargo truck owned by SPAYKA, a shipping company.
''The incident took place around 22:30 in the Baghanis-Voskepar section of the Ijevan-Noyemberyan road. The vehicle was traveling in that section, where the proximity is close, and they [Azerbaijan] are able to open effective gunfire, the outpost of the adversary is nearly 500-600 meters away from the interstate road. They opened gunfire at a cargo truck of SPAYKA, the driver is unharmed. The driver stopped in the village and later continued traveling,'' Narek Sahakyan, the town official of Baghanis, a border town in Tavush province of Armenia, told ''Armenpress''.
Armenian defense ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told the situation was calm overnight in other communities, too.