Մեդվեդևը հույս է հայտնել,որ վարչապետ Սարգսյանը կշարունակի զարգացնել հայ-ռուսական հարաբերությունները
ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Այդ մասին հայտնել է ՌԴ կառավարության մամուլի ծառայությունը:
«Համոզված եմ, որ նոր պաշտոնում Դուք կշարունակեք առաջնային ուշադրություն դարձնել երկկողմ համագործակցության ամբողջ համալիրի զարգացմանը, տարբեր բնագավառներում հեռանկարային համատեղ նախագծերի առաջմղմանը, Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում ինտեգրացիոն փոխգործակցության խորացմանը», - նշել Է ՌԴ կառավարության ղեկավարը: «Դա լիովին համապատասխանում Է Ռուսաստանի և Հայաստանի շահերին», - վստահություն է հայտնել Մեդվեդևը:
ՌԴ վարչապետը կարևորել է նաև Սերժ Սարգսյանի ունեցած անձնական ավանդը «հայ-ռուսական բարեկամական, գործընկերային ու դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման մեջ»:

Медведев надеется, что премьер Саргсян продолжит развивать сотрудничество Армении с РФ
Премьер-министр России Дмитрий Медведев поздравил Сержа Саргсяна с назначением на пост премьер-министра Армении. Об этом сообщила пресс-служба российского правительства.
"Убежден, что на новом посту вы продолжите уделять приоритетное внимание наращиванию всего комплекса двустороннего сотрудничества, продвижению перспективных совместных проектов и инициатив в различных областях, углублению интеграционного взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза", - отметил глава правительства РФ, обращаясь к армянскому коллеге в поздравительном послании. "Это в полной мере отвечает интересам России и Армении", - уверен он.
Медведев также особо отметил личный вклад Саргсяна "в развитие дружественных, партнерских и союзнических российско-армянских отношений".