Հունվարի 1-ից թոշակների, նվազագույն աշխատավարձի որոշակի բարձրացում կլինի. Ս. Սարգսյան
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը «Շանթ» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում խոսել է աշխատավարձերի և կենսաթոշակների սպասվող փոփոխությունների մասին. «Ծրագրված է և, ամենայն հավանականությամբ, հունվարի 1-ից թոշակների, նվազագույն աշխատավարձի որոշակի բարձրացում կլինի։ Սրանք հնարավորություններ են, որոնք տալիս է հանգիստ, հանդարտ կյանքը, տնտեսական զարգացումը, առաջխաղացումը։ Որևէ մեկը չի կարող 5 տարում, 15 տարում ստեղծել այնպիսի պայմաններ, որ բոլորը այդ պայմաններից գոհ լինեն։ Այս 26 տարվա ընթացքում, եթե հաշվի առնենք այն բոլոր պրոբլեմները, որոնք եղել են Հայաստանի տարբեր ժամանակների իշխանությունների առաջ, մեր երկիրը վատ չի զարգացել։ Ես չեմ ասում՝ լավ է, ինչքան էլ լավ լինի, իմ գնահատականը միշտ էլ այսպես է՝ ավելի լավ կարող էր լինել»,- մասնավորապես նշել է վարչապետը: Այդ մասին հաղորդում է Panarmenian-ը:
Ս. Սարգսյանը խոսել է նաև եկամտահարկերը նվազեցնելու ուղղությամբ «Հարկային օրենսգրքում» սպասվող փոփոխությունների մասին:

В эксклюзивном интервью телеканалу "Шант" премьер-министр Армении Серж Саргсян отметил, что в ближайшие несколько недель начнутся общественные дискуссии по стратегии развития Армении до 2030 года. Он выразил уверенность в том, что цифры и показатели, которые есть, по крайней мере, убедят всех в том, что власть собирается менять жизнь к лучшему. "Правительство уже запланировало, и я думаю, что мы всего через несколько недель внесем некоторые изменения в Налоговый кодекс, чтобы снизить подоходный налог", - заявил он. При этом премьер РА сообщил о планах повысить пенсии и минимальную зарплату. Изменения, по его словам, вероятно, войдут в силу с 1 января.
"Повторяю, никто не может за 5, 10 или 15 лет создать условия, которыми все будут довольны. И в течение этих 25-26 лет, если учесть все проблемы, которые стояли перед властями всех времен в Армении, наша страна развивалась неплохо. Я не говорю, что все хорошо. Независимо от того, насколько хорошо, моя оценка всегда такова, что мы могли бы сделать больше", - сказал Серж Саргсян.