7 օր առաջնագծում. հակառակորդը հրադադարը խախտել է 320 անգամ
Ապրիլի 15-ից 21-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 320 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2500 կրակոց:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, սահմանի հյուսիսային հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականցնել մարտական հերթապահություն:

В период с 15 по 21 апреля на арцахско-азербайджанской границе противник нарушил режим прекращения огня около 320 раз, из стрелкового оружия  разного калибра осуществив в сторону армянских позиций более 2500 выстрелов, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
Кроме стрелкового оружия, в северной части линии соприкосновения азербайджанская армия применила гранатометы типа РПГ-7 (3 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны сохраняют полноценный контроль на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство.