7 օր առաջնագծում. հակառակորդը հրադադարը խախտել է 320 անգամ
Ապրիլի 15-ից 21-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 320 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2500 կրակոց:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, սահմանի հյուսիսային հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականցնել մարտական հերթապահություն:

Azerbaijani forces made over 320 individual ceasefire violations From April 15 to April 21 in the Artsakh line of contact, Armenpress reports.
Azerbaijan fired more than 2500 rounds at Artsakh positions using various caliber small arms. In addition to small arms, Azerbaijan’s military also fired three shells from a shoulder launched anti-tank grenade launcher in the northern section of the line of contact. “The Defense Army forces are in full control of the frontline situation and confidently continue their service”, Artsakh’s military said in a statement.