Պրահա. երթ` նվիրված ապրիլի 24-ին
Պրահա. երթ` ապրիլի 24-ինՊրահայում հայ համայնքի ներկայացուցիչներն ապրիլի 24-ին կանցկացնեն երթ՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 103-րդ տարելիցին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս  մասին հայտնել է Պրահայում լույս տեսնող հայկական «Օրեր» թերթի գլխավոր խմբագիր Հակոբ Ասատրյանը:
«Հիմնական շեշտադրումը լինելու է պահանջատիրությունը, Թուրքիայի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը, ինչպես նաև շնորհակալությունը Չեխիայի խորհրդարանի ստորին պալատին՝ Պատգամավորների պալատին, որ արդեն ընդունել է Հայոց ցեղասպանությունը», - ասել է Հակոբ Ասատրյանը:
Ապրիլքսանչորսյան միջոցառումերը կմեկնարկեն երեկոյան, Պրահայի խաչքարի մոտ կխոնարհվեն ծաղիկներ՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի: Այնուհետև Պրահայի կենտրոնով կանցկացվի երթ դեպի Սուրբ Հոգի եկեղեցի, որտեղ կկատարվի եկեղեցական կարգ, կհնչեն ելույթներ: Միջոցառումների շրջանակում նախատեսված է Կարլի համալսարանի նվագախմբի և երգչախմբի համերգը:

Prague: March on the 103rd Anniversary of Genocide
The representatives of the Armenian community of the Czech Republic will hold a march on April 24 in Prague on the occasion of the 103rd anniversary of the Armenian Genocide. According to Armenpress, Hakob Asatryan - editor-in-chief of Orer (Days) Armenian European magazine said.
"The main emphasis will be the demand, the recognition of the Armenian Genocide by Turkey, as well as the gratitude to the lower house of the Czech Parliament - the Chamber of Deputies, which has already acknowledged the Armenian Genocide," he said.
The April 24 commemorative events will launch in the evening: the march participants will lay flowers at the cross-stone in Prague in memory of the Genocide victims. Thereafter, the people will march to the Holy Spirit Church where a ceremony will be held, remarks will be delivered.