Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել ՀՀ ԱԺ Հանրապետական ֆրակցիայի պատգամավորներին
ՀՀ 3-րդ Նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության պատգամավորներին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀԿ մամուլի ծառայությունից, ուղերձում ասված է.
«Հարգելիներս,
Ստիպված եմ մեկ անգամ ևս հրապարակավ հանդես գալ ի լուր մեր ողջ ժողովրդի, բայց այս անգամ դիմելով ձեզ: Որքան էլ իմ հրաժարականից հետո տրամադրվել էի չմիջամտել քաղաքական գործընթացներին, հիմա համարում եմ, որ պարտավոր եմ անել դա:
Հրավիրում եմ ձեզ ինձ հետ հանդիպման, որպեսզի ավելի հանգամանալից բացատրեմ իմ հրաժարականի պատճառները, իմ դիտարկումները ներկայացնեմ կուսակցության ապագայի, կուսակցության նոր առաջնորդության և բարեփոխման կարևորության, տարբերվող դերակատարմամբ Խորհրդարանում աշխատելով երկրի զարգացմանը նպաստելու վերաբերյալ:
Հրավիրում եմ ձեզ խոսելու խաղաղության ու կայունության մասին, իսկ հանդիպումը կկազմակերպի ՀՀԿ ֆրակցիայի ղեկավարը:

"Считаю, что обязан сделать это": Серж Саргсян направил послание депутатам НС Армении от РПА
Третий президент РА, экс-премьер, председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян направил послание депутатам Национального Собрания от РПА.
Как сообщили "Арменпресс"  в пресс-службе партии, в обращении отмечается:
"Уважаемые, я вынужден вновь публично выступить во всеуслышание для всего нашего народа, но на этот раз обращаясь к вам. Сколько бы я ни намеревался после своей отставки не вмешиваться в политические процессы, сейчас считаю, что обязан сделать это.
Приглашаю вас на встречу со мной, чтобы более обстоятельно объяснить причины моей отставки, представить свои замечания о будущем партии, новой миссии партии и важности реформирования, ином образе работы в парламенте с целью содействия развитию страны.
Приглашаю вас поговорить о мире и стабильности, а встреча будет организована лидером фракции РПА (Ваграмом Багдасаряном. – Примеч. ред.).