Սերժ Սարգսյանը կուսակիցներին հորդորել է ամեն ինչում առաջնային նշանակություն տալ ներքին կայունությանն ու երկրի անվտանգությանը
Ապրիլի 25-ին տեղի է ունեցել Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության անդամների հանդիպումը ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հետ:
Հանդիպման առաջին մասում Սերժ Սարգսյանը ՀՀԿ խմբակցության անդամներին ավելի մանրամասն ներկայացրել է իր հրաժարականի պատճառները և խոսել Ազգային ժողովում աշխատելու տարբեր ձևաչափերի մասին` հորդորելով ամեն ինչում առաջնային նշանակություն տալ ներքին կայունությանն ու երկրի անվտանգությանը, ինչը ցանկացած որոշման դեպքում կարելի է իրականացնել միայն Հանրապետականի միասնության շնորհիվ։
Հանդիպման երկրորդ մասում խմբակցության անդամները ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հետ քննարկել են ներկա քաղաքական իրավիճակը և հնարավոր զարգացումները:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հայտարարելու, որ Հանրապետական խմբակցությունն առանց նախապայմանների պատրաստ է բոլոր կողմերի հետ քննարկել ցանկացած հարց:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀԿ մամուլի ծառայությունը, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նաև կուսակցության ղեկավար մարմիններում սկսել քննարկել կուսակցության նախագահի փոփոխության հարցը:

Серж Саргсян призвал фракцию РПА во всем приоритетное значение давать стабильности и безопасности Армении
Третий президент РА, экс-премьер, председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян провел 25 апреля встречу с депутатами Национального Собрания от РПА и и.о. премьер-министра республики Кареном Карапетяном, передает Panorama.am.
Как передает пресс-служба РПА, С. Саргсян в ходе первой части встречи более детально представил присутствующим причины своей отставки с поста главы правительства, а затем обратился к различным форматам работы в парламенте, призвав во всем приоритетное значение давать внутренней стабильности и безопасности государства, что при любом решении возможно осуществить только благодаря консолидации республиканцев.
В ходе второй части встречи члены фракции РПА обсудили с и.о. премьера Кареном Карапетяном сложившуюся политическую ситуацию и возможные развития.
Достигнута договоренность заявить, что фракция РПА готова без предусловий обсудить любые вопросы со всеми сторонами. Также была достигнута договоренность начать в руководящих органах партии обсуждения касательно смены председателя РПА.