Արմեն Սարգսյան. ցավում եմ, որ քաղաքական ճգնաժամը շարունակվում է
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը մայիսի 2-ին հայտարարություն է տարածել: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքը, հայտարարության մեջ մասնավորապես ասվում է.
Երեկ Ազգային ժողովը չկարողացավ ընտրել երկրի վարչապետ: Խորապես ցավում եմ, որ քաղաքական ճգնաժամը շարունակվում է, չնայած այն բանին, որ բոլորն էլ հայտարարում են երկրի ապագայի համար դրա վտանգավորության մասին:
Մեր բոլորի ուշադրությունը սևեռված է ներգրավված քաղաքական ուժերի գործողությունների վրա: Կոչ եմ անում առաջիկա շաբաթվա ընթացքում շարունակել խորհրդակցությունները ճգնաժամից ելք գտնելու ուղղությամբ, որը կծառայի մեր ընդհանուր ազգային շահերին:

Armen Sarkissian: I Deeply Regret that the Political Crisis Continues
Armenian President Armen Sarkissian released a statement on May 2. As the official website of the Armenian president reports, the statement particularly reads:
Yesterday the National Assembly was not able to elect Prime Minister of Armenia. I deeply regret that the political crisis continues despite the fact that all and everyone state its danger for the future of the country.
Our attention is focused on the actions of the political force. I urge you to continue this week consultations aimed at breaking the stalemate which will serve our common national interests."