Բլոգեր Լապշինը հանդիպել է ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցչի հետ
ՌԴ և Իսրայելի քաղաքացի, հայտնի բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը Վիեննայում հանդիպումներ է ունեցել ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցիչ Արլեմ Դեզիրի և նրա գրասենյակի տնօրեն Ֆրան Մարոևիչի հետ: Այս մասին բլոգերը գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Այս մարդիկ ինձ շատ են օգնել դժվար ժամանակ»,- գրել է Լապշինը:
Հանդիպումներում նա ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից իր նկատմամբ ցուցաբերված հանցավոր վերաբերմունքը:
Ավելի վաղ նա հայտարարել էր, որ 2018-ը հռչակում է Ադրբեջանին պատժելու տարի: Լապշինը հայտնել էր, որ պատրաստվում է ողջ աշխարհին պատմել Ադրբեջանում իր հետ տեղի ունեցածի մասին:
«Ինձ անընդհատ հարցնում են, թե ինչու եմ կպել Ադրբեջանին, և որն է իմ վերջնական նպատակը: Շատ պարզ: Նպատակը նրանց իրենց հանցագործությունների համար ոսկե շեկելով պատժելն է. դա մեկ: Երկրորդ հերթին ցանկանում եմ աշխարհին տեղեկացնել այն մասին, թե ինչ է անում Բաքվի ռեժիմը՝ ոչ միայն ինձ հետ կատարվածը, այլ այն, ինչ նա անում է իր քաղաքացիների հետ»,- ասել էր Լապշինը՝ հավելելով, որ կջնջի «այդ կասպիական երկիրն աշխարհի իմ քարտեզից»:

Блогер Лапшин встретился с представителем ОБСЕ по вопросам свободы СМИ
Известный российско-израильский блогер Александр Лапшин встретился в Вене с представителем ОБСЕ по вопросам свободы СМИ Арлемом Дезиром и директором его офиса Фране Мароевичем. Об этом Лапшин написал  на своей страничке в Facebook.
''Эти люди очень помогли мне в трудные времена", - написал блогер.
На встречах он представил им преступное отношение, продемонстрированное против него Азербайджаном.
Ранее Лапшин заявил, что объявляет 2018 год годом наказания Азербайджана. Блогер заявил, что собирается рассказать всему миру о том, что с ним произошло в Азербайджане.
"Меня постоянно спрашивают: почему я сосредоточился на Азербайджане и какова моя конечная цель? Цель предельно ясна - наказать их золотым шекелем за совершенные преступления. Во-вторых, я хочу проинформировать мир о том, что делает бакинский режим, не только о том, что случилось со мной, но и о том, что он делает со своими гражданами'', - сказал блогер, добавив, что он удалит ''эту прикаспийскую страну со своей карты мира''.