Բլոգեր Լապշինը հանդիպել է ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցչի հետ
ՌԴ և Իսրայելի քաղաքացի, հայտնի բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը Վիեննայում հանդիպումներ է ունեցել ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցիչ Արլեմ Դեզիրի և նրա գրասենյակի տնօրեն Ֆրան Մարոևիչի հետ: Այս մասին բլոգերը գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Այս մարդիկ ինձ շատ են օգնել դժվար ժամանակ»,- գրել է Լապշինը:
Հանդիպումներում նա ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից իր նկատմամբ ցուցաբերված հանցավոր վերաբերմունքը:
Ավելի վաղ նա հայտարարել էր, որ 2018-ը հռչակում է Ադրբեջանին պատժելու տարի: Լապշինը հայտնել էր, որ պատրաստվում է ողջ աշխարհին պատմել Ադրբեջանում իր հետ տեղի ունեցածի մասին:
«Ինձ անընդհատ հարցնում են, թե ինչու եմ կպել Ադրբեջանին, և որն է իմ վերջնական նպատակը: Շատ պարզ: Նպատակը նրանց իրենց հանցագործությունների համար ոսկե շեկելով պատժելն է. դա մեկ: Երկրորդ հերթին ցանկանում եմ աշխարհին տեղեկացնել այն մասին, թե ինչ է անում Բաքվի ռեժիմը՝ ոչ միայն ինձ հետ կատարվածը, այլ այն, ինչ նա անում է իր քաղաքացիների հետ»,- ասել էր Լապշինը՝ հավելելով, որ կջնջի «այդ կասպիական երկիրն աշխարհի իմ քարտեզից»:

Russian-israeli famous blogger Alexander Lapshin met with OSCE Representative on Freedom of the Media Harlem Désir and his office Director Frane Maroevic in Vienna, wrote Lapshin on his Facebook account.
''These people helped me a lot during difficult times'', the blogger said.
At the meetings he presented them the criminal attitude demonstrated against him by Azerbaijan.
Earlier Lapshin said he declares 2018 as a year of punishing Azerbaijan. The blogger stated that he is going to tell the whole world about what had happened to him in Azerbaijan.
''I am constantly being asked why I have focused on Azerbaijan and what is my ultimate goal? The goal is very clear – to punish them with a golden shekel [Israeli currency] for their crimes. Secondly, I want to inform the world about what Baku regime is doing, not only the one which happened to me, but also what it is doing with its own citizens'', the blogger said, adding that he will delete ''that Caspian country from his world map''.