Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է արաբական երկրների դեսպանների
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների, Եգիպտոսի, Լիբանանի արտակարգ և լիազոր դեսպաններին և Քուվեյթի ու Իրաքի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարներին:
Քննարկվել են երկկողմ համագործակցության օրակարգին՝ հատկապես տնտեսական համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սարգսյանն իր երախտագիտությունն է հայտնել դիվանագետներին՝ իրենց երկրներում հայ համայնքի նկատմամբ ցուցաբերվող ջերմ վերաբերմունքի համար, որը նրանց հնարավորություն է տվել ոչ միայն պահպանել ազգային ինքնությունը, այլ նաև զարգանալ և ակտիվորեն մասնակցել այդ երկրների քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական կյանքին:
Մտքեր են փոխանակվել նաև Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի շուրջ: Դիվանագետները հույս են հայտնել, որ ամեն ինչ կկարգավորվի Սահմանադրության և օրինականության շրջանակներում՝ կարևորելով Հանրապետության նախագահի ջանքերն այդ գործում:

Президент Армении принял послов арабских стран
Президент Армении Армен Саркисян сегодня принял аккредитованных в Армении Чрезвычайных и полномочных послов Объединенных Арабских Эмиратов, Египта, Ливана и временных поверенных в делах Кувейта и Ирака. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Обсуждалась повестка двустороннего сотрудничества, в особенности вопросы, касающиеся расширения экономического сотрудничества.
Президент Саркисян выразил дипломатам благодарность за теплое отношение, оказываемое в их странах к армянским общинам, что дало им возможность не только сохранить национальную самобытность, но также развиваться и активно участвовать в политической, социально-экономической жизни этих стран.
Состоялся обмен мнениями также вокруг создавшейся в Армении ситуации. Дипломаты выразили надежду, что все будет урегулировано в рамках Конституции и законности, подчеркнув важность усилий президента Армении в этом деле.