Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 4-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը, որի կազմում էին «ՀՀԿ», «Ծառուկյան», «Ելք», «ՀՅԴ» խմբակցությունների ներկայացուցիչները, հայտնում է Արցախի նախագահի պաշտոնական կայքը:
Քննարկվել են հայկական երկու պետությունների ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Հայաստանի Հանրապետությունում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակին:
Արցախի Հանրապետության Նախագահը կարևորել է Հայաստանում ներքաղաքական կայունության հաստատման անհրաժեշտությունը՝ նշելով, որ դրանից է մեծապես կախված նաև Արցախի անվտանգությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan Received the Delegation of Armenia's National Assembly
Artsakh Republic president Bako Sahakyan received the delegation of the Republic of Armenia's National Assembly consisting of deputies representing the "Republican Party of Armenia", "Tsarukyan", "Yelk", "Armenian Revolutionary Federation" factions, the official page of Artsakh Republic president reports.
Issues related to the domestic and foreign policy of the two Armenian republics were on the meeting agenda.
Special attention was drawn to the internal political situation in the Republic of Armenia.
The Artsakh Republic President highlighted the necessity of establishing the internal political stability in Armenia noting that it substantially affects Artsakh's security too.
Chairman of the Artsakh Republic National Assembly Ashot Ghoulyan, minister of state Arayik Haroutyunyan and other officials took part in the meeting.