Կարեն Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Դմիտրի Մեդվեդևին
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 73-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:  Ուղերձում ասվում է.
Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները մեր ժողովուրդների համար առանձնահատուկ տոնի՝ Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 73-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Այս տարեթիվն ընդմիշտ գրանցված է մեր պատմության մեջ: Մարտի դաշտում ուս ուսի հերոսաբար կռվող և թիկունքում անձնազոհաբար աշխատող մեր հայրերի ու պապերի՝ հաղթողների սերնդի անմահ սխրանքն իր վճռորոշ ներդրումն ունեցավ ֆաշիզմից աշխարհն ազատագրելու գործում:
Մեր ժողովուրդների եղբայրական բարեկամությունը, որն ավելի էր ամրապնդվել պատերազմի դաժան տարիներին, ամուր հիմք է հայ-ռուսական միջպետական հարաբերությունների համար, որոնք անփոփոխ զարգանում են դաշնակցային փոխգործակցության հունով՝ ի շահ ապագա սերունդների:
Հարգելի Դմիտրի Անատոլիի, խնդրում եմ Ռուսաստանում բնակվող վետերաններին փոխանցել քաջառողջության ու բարօրության, իմ խորին երախտագիտության խոսքերը, իսկ ռուսաստանցիներին՝ խաղաղություն ու բարգավաճման մաղթանքները»:

"Эта священная дата навеки вписана в историю": Карен Карапетян поздравил Дмитрия Медведева
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Карен Карапетян направил сегодня поздравительное послание председателю правительства Российской Федерации Дмитрию Медведеву по случаю 73-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Примите искренние поздравления по случаю 73-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне - особого праздника для наших народов.
Эта священная дата навеки вписана в историю. Бессмертный подвиг наших отцов и дедов, поколения победителей, всех тех, кто плечом к плечу героически сражался на поле брани и самоотверженно трудился в тылу, внес решающий вклад в борьбу за спасение мира от фашизма.
Братская дружба наших народов, еще более закаленная в годы суровых военных испытаний, составляет прочный фундамент армяно-российских межгосударственных отношений, неизменно развивающихся в русле союзнического взаимодействия на благо будущих поколений.
Прошу Вас, уважаемый Дмитрий Анатольевич, передать проживающим в России ветеранам слова глубочайшей благодарности, искренние пожелания доброго здоровья и благополучия, а всем россиянам – мира и процветания".