Արցախի նախագահը շնորհավորել է Փաշինյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 8-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբԻնչպես տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունըուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Մեծարգո՛ պարոն Փաշինյան,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդիիշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
Հուսով եմոր Ձեր կողմից ձևավորված կառավարությունը կշարունակի անել հնարավորը հայոց անկախ պետականության զորացմանժողովրդի պաշտպանունակության ամրապնդմանբնակչության կենսամակարդակի բարձրացմանհայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցությանՀայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ընդլայնման ու խորացման ուղղությամբ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում խաղաղությունքաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ՝ ի նպաստ մեր հայրենիքի և հայ ժողովրդի»։

NKR President Congratulated Nikol Pashinyan
On May 8 Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to Nikol Pashinyan on the occasion of being elected the prime-minister of the Republic of Armenia, the press service of NKR President reports.
"Respectful Mr. Pashinyan,
On behalf of the people, authorities of the Artsakh Republic and personally myself I extend my congratulations to You on being elected for the high and responsible position of the Republic of Armenia's prime-minister.
I hope that the government formed by You will continue to do everything possible to develop the independent Armenian statehood, strengthen the republic's defense capacity, raise people's living standards, expand and deepen cooperation between the two Armenian republics and the Armenia-Artsakh-Diaspora trinity.
I once again congratulate You and wish peace, robust health and great successes for the benefit of our Motherland and the Armenian pe