Արցախի նախագահը շնորհավորել է Փաշինյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 8-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբԻնչպես տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունըուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Մեծարգո՛ պարոն Փաշինյան,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդիիշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
Հուսով եմոր Ձեր կողմից ձևավորված կառավարությունը կշարունակի անել հնարավորը հայոց անկախ պետականության զորացմանժողովրդի պաշտպանունակության ամրապնդմանբնակչության կենսամակարդակի բարձրացմանհայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցությանՀայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ընդլայնման ու խորացման ուղղությամբ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում խաղաղությունքաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ՝ ի նպաստ մեր հայրենիքի և հայ ժողովրդի»։

Президент Арцаха поздравил Никола Пашиняна
8 мая президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю избрания премьер-министром Республики Армении, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
"Многоуважаемый господин Пашинян!
От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично поздравляю Вас с избранием на высокую и ответственную должность премьер-министра Республики Армения.
Надеюсь, что сформированное Вами правительство продолжит делать все возможное для усиления армянской независимой государственности, укрепления обороноспособности республики, повышения жизненного уровня народа, расширения и углубления взаимодействия двух армянских государств, триединства Армения-Арцах-Диаспора.
Вновь поздравляю Вас и желаю мира, крепкого здоровья и больших успехов во благо нашей Родины и армянского народа".