Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծաղիկներ խոնարհեց Անհայտ զինվորի հուշարձանին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը  Երևանի Հաղթանակի զբոսայգում մասնակցեց Շուշիի ազատագրման 26-ամյակի և Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 73-րդ տարեդարձի տոնակատարություններին:
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում նախագահը շնորհավորեց բոլորին Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առիթով: «Այսօր հաղթության օր է, նաև կարող ենք ասել, որ նոր հանրապետության առաջին օրն է և այդ օրը հաղթական է:Մեր երկրում շատ բան է փոխվել երեկվանից հետո: Այսօր մենք ունենք նոր վարչապետ և ժողովրդի մեծ մասը, երիտասարդները մեծ հույսեր ունեն, որ վաղն ավելի լավ է լինելու, քան երեկ, և վաղը չէ մյուս օրը ավելի լավ է լինելու, քան վաղը»,-ասաց նախագահը:
Հաղթանակի զբոսայգում տոնական միջոցառումներին ներկա էին նաև Ամենայն Հայոց Գարեգին Բ կաթողիկոսը, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը, Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Գեորգի Կուտոյանը, ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը, ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանը, ովքեր ծաղիկներ խոնարհեցին Անհայտ զինվորի հուշարձանի մոտ:

Президент РА Армен Саркисян возложил цветы к памятнику Неизвестному солдату
Президент РА  Армен Саркисян принял участие  в  праздничных мероприятиях, организованных в  парке Победы по случаю 73-ей годовщиной победы в Великой Отечественной войне и 26-летия освобождения Шуши.
В беседе с журналистами президент поздравил всех с Днем Победы и Мира.
"Сегодня день победы, можно также сказать – первый день новой  республики, и день этот победный. Со вчерашнего дня  многое  в  нашей стране изменилось. Сегодня у  нас новый премьер-министр, и большая часть народа, наша молодежь надеются, что завтра будет лучше, чем вчера, а послезавтра будет лучше, чем завтра", - сказал президент.
На празднике  присутствовали также КатоликосВсех Армян Гарегин II, спикер НС РА Ара Баблоян, глава СНБ Георгий  Кутоян, председатель КС РА Грайр Товмасян, и.о. министра ИД РА Эдвард Налбандян,и.о. министра обороны  РА  Виген Саркисян.