Փաշինյանը Պուտինին շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ հավասարակշռված դիրքորոշման համար
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի ներքաղաքական ճգնաժամի ընթացքում ՌԴ հավասարակշռված դիրքորոշման համար: Համաձայն վարչապետի ֆեյսբուքյան գրառման, այս մասին նա Վլադիմիր Պուտինին հայտնել է մայիսի 8-ին կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում: «Մենք շնորհավորանքներ փոխանակեցինք և քննարկեցինք մի շարք ընթացիկ հարցեր»,-նշել է Փաշինյանը՝ տեղեկացնելով, որ պայմանավորվել են քննարկումը շարունակել Սոչիում՝ ԵԱՏՄ գագաթաժողովի շրջանակներում:
Պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն՝ զրուցակիցները երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել շարունակելու համատեղ աշխատանքը հայ-ռուսաստանյան ռազմավարական, դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման և ինտեգրացիոն գործընթացների խորացման ուղղությամբ:
Նիկոլ Փաշինյանն իր հերթին ջերմորեն շնորհավորել է ՌԴ նախագահին պաշտոնի ստանձնման կապակցությամբ և մաղթել հետագա հաջողություններ պետական գործունեության իրականացման մեջ: Հայաստանի վարչապետը նաև շնորհավորել է Ռուսաստանի նախագահին Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի 73-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan thanked Russian President Vladimir Putin for Russia’s balanced stance during the domestic political crisis in Armenia, reports Armenpress.
“We have exchanged congratulations and discussed a number of ongoing issues”, the Armenian PM said on Facebook, adding that they agreed to continue the discussion in Sochi on the sidelines of the EAEU summit.
PM Pashinyan and President Putin held a telephone conversation on May 8 during which they expressed readiness to continue the joint work on further developing the Armenian-Russian strategic, allied relations and deepening the integration processes.
In his turn the Armenian PM warmly congratulated the Russian President on assuming office and wished further success in state activities. Pashinyan also congratulated Putin on the 73rd anniversary of the victory in the Great Patriotic War.