Պենտագոնը խոստովանել է Իրանի դեմ ռազմական գործողությունների ծրագրի առկայությունը
ԱՄՆ պաշտպանության նախարարությունը Իրանի նկատմամբ ռազմական ուժ կիրառելու ծրագրեր ունի, որը պարբերաբար թարմացվում է։ Այս մասին հայտարարել է Պենտագոնի ղեկավար Ջեյմս Մեթիսը Սենատի ասինգավորման կոմիտեի լսումների ժամանակ:
«Իրանական կողմի հայտարարությունների և «Մա՛հ Ամերիկային» սպառնալիքների պատճառով մենք պահպանում ենք այդ ծրագրերը: Մենք միշտ թարմացնում ենք դրանք», - հայտարարել է Մեթիսը:
Մեթիսը հավելել է, որ գերատեսչությունը Համատեղ համապարփակ գործողությունների ծրագրից դուրս գալու հետ կապված լրացուցիչ ֆինանսավորման հարցում չի անի։

Пентагон признал наличие плана военной операции против Ирана
Министерство обороны США имеет в своем распоряжении планы по использованию военной силы в отношении Ирана, они периодически пересматриваются. Об этом, как передает ТАСС, заявил глава Пентагона Джеймс Мэттис на слушаниях в комитете сената конгресса по ассигнованиям.
"Из-за иранских заявлений и угроз "Смерть Америке" мы сохраняем [эти планы], - сказал он. - Эти планы остаются". "Мы всегда обновляем эти планы", - заверил министр.
При этом Мэттис добавил, что Пентагон не планирует запрашивать дополнительные средства после выхода США из ядерного соглашения с Ираном.