Թեկնածուները կարող են իրենց մականունները ևս նշել քվեաթերթիկներում. Մեքսիկա
Մեքսիկայի նահանգներից մեկում թեկնածուներին թույլատրվել է քվեաթերթիկում իրենց անունների կողքը նշել նաև իրենց մականունները: Հուլիսի 1-ին տեղի կունենան տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ, որոնց մասնակցելու են 194 թեկնածուներ: NEWS.am-ի հաղորդմամաբ այս մասին հայտնում է AP-ն:
Նուևո-Լեոն նահանգի ընտրական հանձնաժողովը որոշել է, որ նահանգի օրենքը օրենսդիր ժողովի և տեղական պաշտոնների թեկնածուներին թույլ է տալիս օգտագործել իրենց մականունները, որոնք գռեհիկ չեն կամ մարդկանց համար վիրավորական չեն: Սա Մեքսիկայի համար նորմալ է՝ հաշվի առնելով, որ նահանգապետն իրեն մականունով է ներկայացնում՝ «Էլ Բրոնկո»: Այնպես որ՝ թեկնածուների ցանկում տեսնելով  «Էլ Բիգոտոն» («Մեծ բեղեր»), «Լա-Կոմադր» («Կնքամայր») և «Պատի Տամալես», ընտրողները չեն զարմանա:
Մականունների օգտագործումն այնքան տարածված է դարձել, որ շատերը դժվարությամբ են հիշում նահանգապետի իսկական անունը՝ Խայմե Ռոդրիգես Կալդերոն: Նա հիմա արձակուրդում է և նախագահի պաշտոնի անկախ թեկնածու է:
Հանձնաժողովը թեկնածուներին մականունների օգտագործումը թույլատրել է 2015 թվականին: Սակայն որոշ մականուններ անթույլատրելի է համարել, այդ թվում՝ «Մի Գալո»-ն («Իմ աքաղաղ»), արտահայտություն, որը սովորաբար օգտագործվում է ընտրված թեկնածուին նկարագրելու համար: Այս տարի հանձնաժողովը բացառել է «Միավորել մարդկանց» մականունը:

Кандидаты в избирательных бюллетенях могут указывать свои прозвища: Мексика
В одном из штатов Мексике позволили кандидатам указывать в избирательных бюллетенях свои произвища рядом именами. Выборы в органы местного самоуправления должны состоятся  1 июля,  в них примут участие 194 кандидата, передает NEWS.am, ссылаясь на AP.
Избирательная комиссия штата Нуэво-Леон постановила, что закон штата позволяет кандидатам в законодательные собрания и местные должности использовать прозвища, которые не являются вульгарными или не оскорбляют илисмущают  людей. Это может показаться немного неформальным, но для Мексики это нормальная ситуация, с учетом того,  губернатор штата называет себя прозвищем ''Эль Бронко''. Так что, увидев в списках кандидатов ''Эль-Биготон'' (Большие Усы), ''Ла-Комадр'' (Крестная мать) и ''Пати Тамалес'' избиратели не удивятся
Использование прозвищ стало настолько распространенным, что  многие с трудом помянт настоящее имя губернатора, Хайме Родригес Кальдерон. Он сейчас в отпуске и является независимым кандидатом на пост президента.
Комиссия сначала разрешила кандидатам использовать прозвища в 2015 году, после обращения   100. Однако некоторые прозвища комиссия сочла непозволительными, в том числе ''Ми Галло'' (''Мой петух''), фраза, обычно используемая на мексиканских выборах для описания избранного кандидата. В этом году были разрешены прозвища ''Дракон'' и ''Лук'', но комиссия исключила прозвище  ''Объединить людей''.