Փոխվարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Ղազախստան
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Ղազախստան: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այդ մասին որոշում է ստորագրել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Ավինյանն Աստանայում կմասնակցի «Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների և Իրանի Իսլամական Հանրապետության միջև ժամանակավոր ազատ առևտրի մասին» և «Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության միջև առևտրատնտեսական համագործակցության մասին» համաձայնագրերի տեքստերի վերջնական տեխնիկական շտկման աշխատանքային հանդիպումներին, որոնք տեղի կունենան մայիսի 16-18-ը:
Պատվիրակության կազմում են Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ Հովհաննես Ազիզյանը, ԱԳ նախարարության աշխատակիցներ:

Делегация во главе с вице-премьером РА Тиграном Авиняном поедет в Казахстан
Делегация правительства Армении во главе с вице-премьером Тиграном Авиняном поедет в Казахстан. Решение об этом подписал премьер-министр Армении Никол Пашинян, передает ''Арменпресс''.
Делегация правительства Армении во главе с вице-премьером Тиграном Авиняном примет участие в рабочей встрече стран-членов ЕАЭС в Астане 16-18 мая.
В рамках встречи планируется согласовать тексты соглашений "О временной свободной торговле между странами ЕАЭС и Ираном", а также "О торгово-экономическом сотрудничестве стран ЕАЭС с Китаем. 17-го мая в Астане планируется подписать Соглашения между Евразийским экономическим союзом (ЕАЭС) и Китайской Народной Республикой, а также Исламской Республикой Иран.
В составе армянской делегации – замминистра по экономическому развитию и инвестициям Армении Ованес Азизян, сотрудники МИД Армении.