Փոխվարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Ղազախստան
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Ղազախստան: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այդ մասին որոշում է ստորագրել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Ավինյանն Աստանայում կմասնակցի «Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների և Իրանի Իսլամական Հանրապետության միջև ժամանակավոր ազատ առևտրի մասին» և «Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության միջև առևտրատնտեսական համագործակցության մասին» համաձայնագրերի տեքստերի վերջնական տեխնիկական շտկման աշխատանքային հանդիպումներին, որոնք տեղի կունենան մայիսի 16-18-ը:
Պատվիրակության կազմում են Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ Հովհաննես Ազիզյանը, ԱԳ նախարարության աշխատակիցներ:

Armenia's Delegation Led by Deputy PM to Leave for Kazakhstan
The delegation led by deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan will depart for Kazakhstan. According to Armenpress, Prime Minister Nikol Pashinyan signed a decision about this.
The deputy PM will participate in the working meetings aimed at making final technical corrections in the texts of the agreements on "Temporary free trade between the member states of the Eurasian Economic Union and Iran" and "Trade-Economic Cooperation between the member states of the Eurasian Economic Union and China". The meetings will take place in Astana on May 16-18.
The Armenian delegation includes deputy minister of economic development and investments Hovhannes Azizyan, as well as representatives of the foreign ministry.