Իսրայելը ավիահարված է հասցրել Գազայի հատվածում ՀԱՄԱՍ-ի օբյեկտներին
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարվածներ են հասցրել Գազայի հյուսիսային հատվածում գտնվող մի քանի օբյեկտներին, որոնք կապված են անկլավում իշխող ՀԱՄԱՍ շարժման հետ, հայտնում է Իսրայելի պաշտպանության բանակը:
«Մեր կործանիչները ՀԱՄԱՍ-ի ահաբեկչական թիրախներ են խոցել Գազայի հատվածի հյուսիսային մասում: Դրանցից չորսը պատկանում են ահաբեկիչների ռազմական համալիրին, ևս երեքը կապված են զենքի արտադրության հետ»,- գրել Է բանակի մամուլի ծառայությունը Twitter-ում:
Նշվում է, որ գրոհն իրականացվել է  Սդերոտ իսրայելական քաղաքի գնդացրային գնդակոծմանն և օրվա ընթացքում կրակոցներով հարձակումների մի քանի միջադեպերին ի պատասխան:
Հիշեցնենք, որ վերջին օրերի ընթացքում իսրայելցի զինվորականների և պաղեստինցի ցուցարարների միջև բախումների հետևանքով զոհվել է 60, վիրավորվել՝ ավելի քան 2400 պաղեստինցի:

Israeli Attacked Hamas Military Compounds
The Israeli army attacked Hamas military compounds in the northern Gaza Strip overnight on Wednesday, according to the IDF spokesperson's unit, HAAERTZ reports.
Four different targets were attacked, including buildings, infrastructure, and a weapons production facility.
The strikes come after shots were fired from Gaza toward homes in the southern Israel city of Sderot. None were wounded but machine gun fire caused propety damage, according to the Israeli military.
"The IDF considers this incident with severity and holds the terrorist organization Hamas responsible for everything that takes place within and without the Gaza Strip," said the statement.