Իսրայելը ավիահարված է հասցրել Գազայի հատվածում ՀԱՄԱՍ-ի օբյեկտներին
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարվածներ են հասցրել Գազայի հյուսիսային հատվածում գտնվող մի քանի օբյեկտներին, որոնք կապված են անկլավում իշխող ՀԱՄԱՍ շարժման հետ, հայտնում է Իսրայելի պաշտպանության բանակը:
«Մեր կործանիչները ՀԱՄԱՍ-ի ահաբեկչական թիրախներ են խոցել Գազայի հատվածի հյուսիսային մասում: Դրանցից չորսը պատկանում են ահաբեկիչների ռազմական համալիրին, ևս երեքը կապված են զենքի արտադրության հետ»,- գրել Է բանակի մամուլի ծառայությունը Twitter-ում:
Նշվում է, որ գրոհն իրականացվել է  Սդերոտ իսրայելական քաղաքի գնդացրային գնդակոծմանն և օրվա ընթացքում կրակոցներով հարձակումների մի քանի միջադեպերին ի պատասխան:
Հիշեցնենք, որ վերջին օրերի ընթացքում իսրայելցի զինվորականների և պաղեստինցի ցուցարարների միջև բախումների հետևանքով զոհվել է 60, վիրավորվել՝ ավելի քան 2400 պաղեստինցի:

Израиль нанес авиаудары по позициям ХАМАС в секторе Газа
Самолеты ВВС Израиля нанесли удары в северной части сектора Газа по нескольким целям, связанным с правящим в анклаве движением ХАМАС. Об этом сообщила армия обороны Израиля, передает Корреспондент.
"Некоторое время назад истребители поразили террористические цели ХАМАС в северной Газе. Четыре цели представляли собой здания и объекты террористической военной инфраструктуры, еще три – объекты по производству оружия", – говорится в заявлении.
Отмечается, что удары были нанесены "в ответ на огонь из крупнокалиберных пулеметов, целью которого был город Сдерот, и множество нападений со стрельбой в течение дня".
Напомним, на этой неделе в ходе столкновений израильских военных с палестинцами погибли около 60 человек, более 2400 травмированы.