Պորոշենկոն և Էրդողանը քննարկել են ազատ առևտրի մասին համաձայնագիրը
Ուկրաինայի և Թուրքիայի նախագահներ Պյոտր Պորոշենկոն և Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույցում քննարկել են երկու երկրների միջև ազատ առևտրի համաձայնագրի բանակցությունների արագացումը: Այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահը Twitter- ում:
«Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ հեռախոսազրույցում քննարկվել է Ուկրաինայի և Թուրքիայի միջև ազատ առևտրի համաձայնագրի կնքման բանակցային գործընթացի արագացումը», - գրել է նա:
Նա նաև ավելացրել է, որ բանակցություններում անդրադարձ է կատարվել նաև էներգետիկայի, ավիացիայի և պաշտպանության ոլորտներում համագործակցությանը:

Порошенко обсудил с Эрдоганом соглашение о свободной торговле
Президенты Украины и Турции Петр Порошенко и Тайип Эрдоган в телефонном разговоре обсудили ускорение переговоров по соглашению о свободной торговле между двумя странами, сообщил украинский президент в Twitter, передает РИА Новости.
"С президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом по телефону обсудили ускорение переговорного процесса по заключению соглашения о свободной торговле между Украиной и Турцией", - написал он.
Он добавил, что переговоры также коснулись сотрудничества в энергетической, авиационной и оборонной сферах.