Պորոշենկոն և Էրդողանը քննարկել են ազատ առևտրի մասին համաձայնագիրը
Ուկրաինայի և Թուրքիայի նախագահներ Պյոտր Պորոշենկոն և Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույցում քննարկել են երկու երկրների միջև ազատ առևտրի համաձայնագրի բանակցությունների արագացումը: Այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահը Twitter- ում:
«Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ հեռախոսազրույցում քննարկվել է Ուկրաինայի և Թուրքիայի միջև ազատ առևտրի համաձայնագրի կնքման բանակցային գործընթացի արագացումը», - գրել է նա:
Նա նաև ավելացրել է, որ բանակցություններում անդրադարձ է կատարվել նաև էներգետիկայի, ավիացիայի և պաշտպանության ոլորտներում համագործակցությանը:

Ukrainian President Petro Poroshenko and his Turkish counterpart Recep Tayyip Erdogan have discussed a free trade agreement between Ukraine and Turkey during a telephone conversation, the press service of the head of the Ukrainian state has reported, ''KyivPost'' reports.
''The leaders of the two countries exchanged views on topical issues of the bilateral and international agenda. The sides stressed the importance of speeding up the negotiation process on signing a free trade agreement between Ukraine and Turkey,'' the report says.
They also discussed ways to expand mutually beneficial cooperation in the energy, aviation and defense sectors.