Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Վեհափառին՝ հյուրընկալվելու համար և գոհունակությամբ նշել, որ երկրում տեղի ունեցած քաղաքական գործընթացները հանգուցալուծվել են Վեհափառի և Հայոց եկեղեցու համերաշխության ուղերձին համահունչ:
Վեհափառը վարչապետին ու կառավարության նորանշանակ անդամներին մաղթել է հաջողություններ և արդյունավետ գործունեություն՝ ի նպաստ երկրի բարեկեցության, դժվարությունների հաղթահարման, ձեռքբերումների և հաջողությունների ամրագրման:
Այնուհետև վարչապետ Փաշինյանը և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը քննարկել են մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերել են ներքաղաքական իրադարձություններին, եկեղեցի-պետություն հարաբերություններին և այլ խնդիրներին:

Никол Пашинян принял Католикоса всех армян Гарегина Второго
Премьер-министр выразил благодарность Католикосу за посещение и с удовлетворением отметил, что произошедшие в стране политические процессы разрешились созвучно с посланием о согласии Патриарха и Армянской церкви.
Католикос пожелал премьер-министру и членам нового правительства успехов и плодотворной деятельности во имя благополучия страны, преодоления трудностей, закрепления достижений и успехов.
Затем премьер-министр Пашинян и Католикос всех армян обсудили ряд вопросов, которые касались внутриполитических событий, отношений государства и церкви, других проблем.