ՀԱՄԱՍ-ը հայտարարել Է Գազայի հատվածում Իսրայելի հետ հրադադարի ռեժիմին վերադառնալու մասին
Գազայի հատվածում իշխող ՀԱՄԱՍ շարժումը հայտարարել է գրեթե 24 ժամ շարունակված հարվածների փոխանակումից հետո հրադարաի ռեժիմը վերականգնելու վերաբերյալ Իսրայելի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության մասին, հայտնում է РИА Новости-ն:
Անցած գիշեր պաղեստինցիները հրթիռակոծել են Իսրայելի հարավային շրջանները, իսկ իսրայելացիները վերստին ռմբակոծել են զինյալների օբյեկտները Գազայի հատվածում, սակայն առավոտից դիմակայության գոտում անդորր Է տիրում:
«Վերջին ժամերին, այն բանից հետո, երբ դիմադրությունը կարողացավ դիմագրավել ագրեսիան և թույլ չտալ խաղի կանոնների վերափոխում, ձեռնարկվել են բազմաթիվ միջնորդական ջանքեր և պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Գազայի հատվածում հրադադարի շուրջ փոխըմբռնման վերադառնալու հարցում»,- ասվում է ՀԱՄԱՍ-ի հայտարարության մեջ:

Hamas and Israel Agree to Return to a Ceasefire in Gaza
A ceasefire agreement between Hamas and Israel appears to be holding following one of the worst days in violence in the Gaza Strip since the 2014 Gaza war, Al Jazeera reports.
Hamas said on Wednesday that armed groups in the Gaza Strip had agreed to a deal with Israel following a night of air strikes targeting several Hamas and Islamic Jihad positions in the coastal enclave.
"A number of mediators intervened in the past hours and an agreement was reached to return to a ceasefire in Gaza", Hayya said in a statement.