Հայաստանի կայունությունը և ժողովրդավարական զարգացումը անչափ կարևոր են Վրաստանի համար. Կվիրիկաշվիլի
Վրաստանը և Հայաստանը միմյանց հետ կապված են բազմադարյա բարեկամական և բարիդրացիական կապերով, ինչն արտացոլվում է գործընկերային համագործակցության մեջ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո այս մասին լրագրողներին ասել է Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին, փոխանցում է «Արմենպրես»-ը։
Կվիրիկաշվիլին նշել է որ Հայաստանի կայունությունը և ժողովրդավարական զարգացումն անչափ կարևոր է Վրաստանի համար: «Մենք մեծ ուշադրությամբ հետևում էինք բարեկամ Հայաստանում վերջին ժամանակներում զարգացող իրադարձություններին, երբ հայ ժողովուրդը ողջ աշխարհին ցույց տվեց միասնականության և ժողովրդավարական սկզբունքների նկատմամբ հավատարմության վառ օրինակ: Ես շնորհավորում եմ իմ թանկագին հյուրին Հայաստանի վարչապետի պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ»,- ասել է Վրաստանի վարչապետը:
Նա շեշտել է, որ ևս մեկ անգամ վերահաստատում է Վրաստանի կառավարության և անձամբ իր պատրաստակամությունը Հայաստանի հետ համագործակցության խորացմանն ուղղված արդյունավետ աշխատանք տանելու վերաբերյալ:
Վրաստանի վարչապետն ընդգծել է, որ ՀՀ վարչապետի հետ հանդիպման ընթացքում մեծ ուշադրություն են դարձրել տարածաշրջանային մարտահրավերներին և ընդգծել են տարածաշրջանում խաղաղության և  կայունության կարևորությունը:
«Այցի շրջանակներում Հայաստանի վարչապետը կայցելի նաև Վրաստանի հարավային շրջաններ, որտեղ հանդիպում կունենա տեղի բնակչության հետ:  Վրաստանի՝ ազգությամբ հայ բնակչությունը ակտիվորեն ներգրավված է երկրի զարգացման գործում, ինչը վկայում է բազմազգ Վրաստանի միասնության մասին: Մեր բնակչությունը՝ անկախ ազգային պատկանելությունից, ծառայում է մեկ նպատակի՝ Վրաստանի հզորացմանը, տարածաշրջանային հարաբերությունների զարգացմանը»,- եզրափակել է իր խոսքը Վրաստանի վարչապետը՝ ևս մեկ անգամ պատրաստակամություն հայտնելով ապագա համագործակցության համար:

Квирикашвили: стабильность Армении и ее демократическое развитие чрезвычайно важны для Грузии
Грузию и Армению связывают многовековые дружественные и добрососедские отношения, что привело к сегодняшним партнерским отношениям. Об этом заявил премьер-министр Грузии Гиоргий Квирикашвили на брифинге после встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, передает корреспондент ''Арменпресc'' из Тбилиси.
По словам Квирикашвили, стабильность Армении и ее демократическое развитие чрезвычайно важны для Грузии. ''Мы с пристальным вниманием следили за последними событиями, происходящими в Армении.  Армянский народ показал всему миру, что  он един и привержен демократическим ценностям. В связи с этим хочу поздравить своего дорогого гостя в связи с избранием на должность премьер-министра Армении и службу на благо народа.  От имени правительства и лично от своего имени еще раз подтверждаю  свою готовность продолжить дальнейшее продуктивное сотрудничество между странами'',- заявил премьер-министр Грузии Гиоргий Квирикашвили.
По его словам, в ходе сегодняшней встречи  были обсуждены  все направления сотрудничества между странами: ''Мы подчеркнули важность политического диалога, затронули также сферы торговли, экономики, туризма и другие. Несмотря на уже существующее тесное сотрудничество остается неиспользованный потенциал'',- заявил премьер-министр Грузии Гиоргий Квирикашвили.
По его словам, также был обсужден вопрос сотрудничества в международных структурах по региональным вопросам. Для углубления экономических отношений будет создана комиссия по экономическим связям.
''В ходе визита премьер-министр Армении посетит южные районы Грузии, где встретится с местным армянским населением. Граждане Грузии армянского происхождения активно вовлечены в дело развития страны, что свидететльствует о единении в многонациональной Грузии. Независимо от национальной принадлежности, наше население служит единым целам – усилению Грузии, развитию отношений в регионе'',- сказал он.