Հայաստանի կայունությունը և ժողովրդավարական զարգացումը անչափ կարևոր են Վրաստանի համար. Կվիրիկաշվիլի
Վրաստանը և Հայաստանը միմյանց հետ կապված են բազմադարյա բարեկամական և բարիդրացիական կապերով, ինչն արտացոլվում է գործընկերային համագործակցության մեջ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո այս մասին լրագրողներին ասել է Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին, փոխանցում է «Արմենպրես»-ը։
Կվիրիկաշվիլին նշել է որ Հայաստանի կայունությունը և ժողովրդավարական զարգացումն անչափ կարևոր է Վրաստանի համար: «Մենք մեծ ուշադրությամբ հետևում էինք բարեկամ Հայաստանում վերջին ժամանակներում զարգացող իրադարձություններին, երբ հայ ժողովուրդը ողջ աշխարհին ցույց տվեց միասնականության և ժողովրդավարական սկզբունքների նկատմամբ հավատարմության վառ օրինակ: Ես շնորհավորում եմ իմ թանկագին հյուրին Հայաստանի վարչապետի պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ»,- ասել է Վրաստանի վարչապետը:
Նա շեշտել է, որ ևս մեկ անգամ վերահաստատում է Վրաստանի կառավարության և անձամբ իր պատրաստակամությունը Հայաստանի հետ համագործակցության խորացմանն ուղղված արդյունավետ աշխատանք տանելու վերաբերյալ:
Վրաստանի վարչապետն ընդգծել է, որ ՀՀ վարչապետի հետ հանդիպման ընթացքում մեծ ուշադրություն են դարձրել տարածաշրջանային մարտահրավերներին և ընդգծել են տարածաշրջանում խաղաղության և  կայունության կարևորությունը:
«Այցի շրջանակներում Հայաստանի վարչապետը կայցելի նաև Վրաստանի հարավային շրջաններ, որտեղ հանդիպում կունենա տեղի բնակչության հետ:  Վրաստանի՝ ազգությամբ հայ բնակչությունը ակտիվորեն ներգրավված է երկրի զարգացման գործում, ինչը վկայում է բազմազգ Վրաստանի միասնության մասին: Մեր բնակչությունը՝ անկախ ազգային պատկանելությունից, ծառայում է մեկ նպատակի՝ Վրաստանի հզորացմանը, տարածաշրջանային հարաբերությունների զարգացմանը»,- եզրափակել է իր խոսքը Վրաստանի վարչապետը՝ ևս մեկ անգամ պատրաստակամություն հայտնելով ապագա համագործակցության համար:

Armenia's Stability and Democratic Development Strictly Important for Georgia, Kvirikashvili
Georgia and Armenia are linked with centuries-old friendship and good relations which is reflected in their partnership, Prime Minister Giorgi Kvirikashvili said at a joint press conference after the meeting with his Armenian counterpart Nikol Pashinyan on May 30, ''Armenpress'' correspondent reports from Tbilisi.
The Georgian PM said Armenia's stability and democratic development are strictly important for Georgia. ''We were closely following the recent developments in friendly Armenia when the Armenian people should the whole world a vivid example of adherence to unity and democratic principles. I congratulate my dear guest on being elected Prime Minister of Armenia'', the Georgian PM said.
Giorgi Kvirikashvili said he once again reaffirms the Georgian government’s and his readiness to conduct a productive work aimed at deepening the cooperation with Armenia.
The Georgian PM said during the meeting with the Armenian PM they focused on the regional threats and highlighted the importance of regional peace and stability.
''During the visit Armenia’s Prime Minister will also visit Georgia’s southern regions where he will meet with the local people. Ethnic Armenians of Georgia are actively involved in the country’s development process which is an evidence of Georgia’s multinational unity. Our population, regardless of the national identity, serves for one goal – Georgia’s strengthening and development of regional ties'', the Georgian PM said, once again expressing readiness for future cooperation.