ՀՀ արտգործնախարարը Լավրովի հետ բանակցությունների նպատակով կմեկնի Մոսկվա
ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հունիսի 7-ին իշխանափոխությունից հետո առաջին անգամ կայցելի Մոսկվա , որտեղ երկկողմ հարաբերությունների և Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակցություններ կվարի Սերգեյ Լավրովի հետ: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարարության տեղեկատվության և մամուլի բաժնի պետի տեղակալ Արտյոմ Կոժինը:
«Նախատեսվում է քննարկել համագործակցության լայն շրջանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպման մայիսի 14-ին կայացած հանիպման համատեքստում»- ասել է նա:
«Տեղի կունենա մտքերի փոխանակություն Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ»- ավելացրել է Կոժինը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:

Лавров проведет переговоры с главой МИД Армении
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян 7 июня впервые после смены правительства в Армении посетит Москву, где состоятся переговоры с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым по двусторонним отношениям и урегулированию в Нагорном Карабахе. Как передает ТАСС, об этом сообщил в пятницу заместитель директора Департамента информации и печати МИД РФ Артем Кожин.
"Предполагается обсудить широкий круг вопросов двустороннего сотрудничества в контексте встречи премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента РФ Владимира Путина в Сочи 14 мая", - сказал он.