Բակո Սահակյանը հրավիրել է խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին Անվտանգության խորհրդի անդամները
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 2-ին հրավիրել է խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին Անվտանգության խորհրդի անդամները, Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալը, խմբակցությունների ղեկավարները և մշտական հանձնաժողովների ներկայացուցիչները։
Քննարկվել են մայրաքաղաքում նախօրեին տեղի ունեցած միջադեպին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Երկրի ղեկավարը կարևորել է մանրակրկիտ ու պատշաճ մակարդակով հետաքննության անցկացման անհրաժեշտությունը և ընդգծել, որ հնարավորինս սեղմ ժամկետներում մեղավորները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն՝ օրենքով սահմանված կարգով։
Բակո Սահակյանը շեշտել է, որ երկրում կայունության և օրինականության պահպանումը, սահմանների անվտանգության ապահովումը բացառիկ արժեքներ են մեր ժողովրդի և համայն հայության համար։
Նախագահը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին քննարկված հարցերի լուծման ուղղությամբ։

On June 2 Artsakh Republic President Bako Sahakyan convoked a consultation with the participation of the Artsakh Republic Security Council members, deputy chairman of the National Assembly, heads of the parliament's factions and representatives of its standing commissions to discuss a range of issues related to the incident, which took place in capital Stepanakert yesterday, the press service of NKR President reports.
The Head of the State stressed the imperative of conducting thorough and appropriate investigation, highlighting that the perpetrators must be held accountable within the shortest possible time in accordance with the procedures established by law.
Bako Sahakyan underlined that maintaining stability, law supremacy in the country and guaranteeing security of the borders are exclusive values for our people and the whole Armenian nation.
President Sahakyan gave corresponding instructions to heads of concerned structures to realize the set tasks.