Մելանյա Թրամփը չի ուղեկցի ԱՄՆ նախագահին Կիմ Չեն Ընի հետ հանդիպման ժամանակ
ԱՄՆ առաջին տիկին Մելանյա Թրամփը չի ուղեկցի Նախագահ Դոնալդ Թրամփին Կանադայում կայանալիք G7 գագաթաժողովին և հունիսի 12-ին Սինգապուրի ԿԺԴՀ-ի ղեկավար Կիմ Չեն-ի հետ հանդիպման ժամանակ նախատեսված հանդիպման ժամանակ: Այս մասին ամերիկյան ABC հեռուստաընկերության հայտնել է Սպիտակ տան պաշտոնական ներկայացուցիչ Ստեֆանի Գրիշեմը, փոխանցում է «Արմենպրես»-ը:
Հեռուստաընկերությունն ուշադրություն է դարձրել այն բանի վրա, որ Մելանյա Թրամփը հանրության առջև չի հայտնվել արդեն 24 օր անընդմեջ:
Մայիսի 19-ին Դոնալդ Թրամփի կինը Սպիտակ տուն էր վերադարձել այն բանից հետո, երբ գրեթե մեկ շաբաթ անցկացրել էր Վաշինգտոնի մրձակա Ուոլթեր Ռիդի անվան ազգային ռազմաբժշկական կենտրոնում, որտեղ էմբոլիզացիայի բուժընթաց էր անցնել:

Меланья Трамп не будет сопровождать президента США на встрече с Ким Чен Ыном
Первая леди США Меланья Трамп не будет сопровождать президента Дональда Трампа на саммите G7 в Канаде и во время намеченной на 12 июня встречи с лидером КНДР Ким Чен Ыном в Сингапуре. Об этом сообщила в воскресенье американской телекомпании ABC официальный представитель Белого дома Стефани Гришэм, сообщает ТАСС.
"Всю прошлую неделю она участвовала во встречах с персоналом и продолжит эти встречи на этой неделе. Мы занимаемся работой над инициативами и долгосрочным планированием таких мероприятий, как пикник для членов Конгресса и 4 Июля [День независимости США]", - сказала Гришэм.