Որոշ քաղաքացիների թույլատրվել է մոտենալ Գյուննութի գերեզմանատեղերին. ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակի պատասխանը Ադրբեջանի հայտարարությանը
ՀՀ Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել, որով պատասխանել է Նախիջևանում նոր դիրքեր զբաղեցնելու վերաբերյալ ադրբեջանական կողմի հայտարարությանը։
«Սույն թվականի հունիսի 6-ին և 7-ին ադրբեջանական կողմը դիմել է ՀՀ ԶՈւ երի հրամանատարությանը, խնդրելով թույլատրել որոշ քաղաքացիների մոտենալ Գյուննութ ավերակ բնակավայրի հարավային արվարձանի գերեզմանատեղիներ։ Նման խնդրանք այդ հատվածում Ադրբեջանական կողմը հայտնել է առաջին անգամ։ Հայկական կողմը հավատարիմ լինելով մարդասիրական նորմերին և մշտապես կատարելով լարվածության թուլացման քայլեր, համաձայնել է թույլատրել խաղաղ բնակիչներ կարճ ժամանակով մոտենալ գերեզմանատեղիին», - գրել է Հովհաննիսյանը։

Some Citizens Were Allowed to Visit Graveyard of Gyunut. Armenia Defense Ministry Anwered Azerbaijan's Announcement
Arcrun Hovhannisyan, Armenia Defense Ministry press-secretary answered Azerbaijan's announcement about taking positions in Nakhchivan.
"On June 6 and 7, the Azerbaijani side appealed to the Command of Armenian Armed Forces asking to allow some citizens to approach the graveyard of the southern suburbs of the village of Gyunut. This is the first time that Azerbaijan makes such a request concerning that part. The Armenian side, being committed to the humanitarian norms and constantly taking steps to deescalate tension, has agreed to allow peaceful inhabitants to approach the tomb for a short time", said Arcrun Hovhannisyan on Facebook.