Կիմ Չեն Ինը Թրամփին Փհենյան է հրավիրել
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին առաջարկել է Սինգապուրի գագաթաժողովի հաջողության դեպքում բանակցությունների երկրորդ փուլն անցկացնել Փհենյանում, հայտնում է հարավկորեական «Չունան Իլբո» պարբերականը:
Ենթադրվում է, որ բանակցությունների երկրորդ փուլը կկայանա հուլիսին: Եթե այն ևս հաջողությամբ պսակվի, ապա երրորդ փուլը կարող է տեղի ունենալ աշնանը Վաշինգտոնում:
Բանակացությունների հաջորդ փուլը Փհենյանում անցկացնելու հրավերն ԱՄՆ նախագահին է փոխանցել Կորայի աշխատավորական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի փոխնախագահ Կիմ Յոն Չհոլը հունիսի սկզբին իր՝ Վաշինգտոն կատարած այցի ընթացքում:

Ким Чен Ын пригласил Трампа в Пхеньян
Лидер КНДР Ким Чен Ын пригласил президента США Дональда Трампа провести второй раунд переговоров в Пхеньяне в случае успеха саммита в Сингапуре. Об этом сообщает Корреспондент со ссылкой на южнокорейское издание Чунан Ильбо.
Предполагается, что второй раунд состоится в июле. Если он пройдет удачно, третий раунд переговоров может пройти осенью в Вашингтоне.
Приглашение провести следующие переговоры в Пхеньяне американскому лидеру передал во время своего визита в Вашингтон в начале июня зампредседателя ЦК Трудовой партии Кореи Ким Ен Чхоль, который привез Трампу письмо от Ким Чен Ына.