Վարչապետն Անդրեյ Կոստինի հետ քննարկել է Հայաստանում ՎՏԲ բանկի գործունեության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր
Աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել ռուսական ՎՏԲ բանկի խորհրդի նախագահ Անդրեյ Կոստինի հետ:
Վարչապետը կարևորել է հայաստանյան ֆինանսական շուկայում ՎՏԲ բանկի ներկայությունն ու ակտիվ ներդրումային գործունեությունը տնտեսության տարբեր ճյուղերում: Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է հայաստանյան գործարար միջավայրի և տնտեսության զարգացմանն ուղղված կառավարության առաջնահերթությունները և ընդգծել բանկային համակարգի, այդ թվում՝ ՎՏԲ-Հայաստան բանկի կողմից բիզնես հատվածի ազդակներին համարժեք արձագանքելու անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ՎՏԲ բանկի գործունեությունը Հայաստանի տնտեսության տարբեր ոլորտներում ընդլայնելուն վերաբերող հարցեր:

Prime Minister and Andrey Kostin Discuss Issues Related to Expansion of VTB Bank’s Activity in Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan, who is in the Russian Federation on a working visit, had working breakfast with Andrey Kostin, Chairman of the Board of the Russian VTB Bank.
The Prime Minister appreciated VTB Bank’s presence on the financial market of Armenia and its active investment activity in various sectors of the economy. Introducing his government’s priorities for the development of Armenia’s business environment and economy, Nikol Pashinyan stressed the need for the banking sector, including VTB Bank, to respond adequately to business sector developments in Armenia.
The interlocutors discussed ways of expanding VTB Bank’s activity in different spheres of the Armenian economy.