Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արմեն Սարգսյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 23-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Արմեն Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
« Մեծարգո՛ Արմեն Վարդանի,
ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 65-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Դուք ունեք կյանքի եւ աշխատանքի հարուստ փորձ: Զբաղեցնելով տարբեր պատասխանատու պաշտոններ՝ միշտ աչքի եք ընկել բարձր արհեստավարժությամբ եւ մարդկային որակներով՝ պաշտպանելով հարազատ երկրի եւ պետության շահերը:
Այսօր էլ՝ որպես Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, Դուք շարունակում եք նույն եռանդով եւ նվիրվածությամբ աշխատել՝ ի փառս հայոց պետականության եւ մեր ժողովրդի:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք Ձեզ եւ Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

Президент Арцаха поздравил президента Армении
23 июня президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание президенту Республики Армения Армену Саркисяну в связи с днём его рождения.
"Многоуважаемый Армен Варданович!
От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 65-летним юбилеем!
Вы обладаете богатым жизненным и трудовым опытом. Занимая разные ответственные должности, Вы всегда отличались высоким профессионализмом и человеческими качествами, защищая интересы родной страны и государства.
И сегодня, будучи президентом Республики Армения, Вы продолжаете с той же энергией и преданностью работать во благо армянской государственности и нашего народа.
Вновь поздравляю Вас и желаю мира, крепкого здоровья и всех благ Вам и всем Вашим родным и близким!"