Ռազմական հռետորաբանությունն ու սուր ճոճելը անտեղի են. Մնացականյանն` Ադրբեջանի նախագահի հայտարարության մասին
Ղարաբաղյան հակամարտությունը կարող է կարգավորվել միայն խաղաղ բանակցությունների միջոցով` ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում: Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Ռազմական հռետորաբանությունն ու սուր ճոճելը անտեղի են, ցավալի է, եթե ոչ անհեթեթ: Ներքին օգտագործման համար նախատեսված լեզուն և բանակցային լեզուն անհամապատասխանություն ունեն: Բանակցային սեղանի շուրջ անհրաժեշտ է ավելի պատասխանատու և խելամիտ կողմ լինի»,- գրել է նա:
Ինչպես փոխանցում է News.am-ը` այսօր՝ հունիսի 26-ին, Ադրբեջանի Զինված ուժերի կազմավորման 100-ամյակին նվիրված զորահանդեսի ժամանակ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել էր, որ «հակառակորդը պետք է հասկանա` չկա որևէ ռազմական կամ ռազմավարական օբյեկտ, որն ադրբեջանական բանակը չկարողանա ոչնչացնել»: Նրա խոսքով, «Հայաստանը չի կարող և չի կարողանա մրցակցել մեզ հետ, մենք ունենք ռազմական ու տնտեսական ներուժ»:

War mongering and saber rattling are irrelevant: Armenian FM on Ilham Aliyev's Statement about Karabakh Conflict
Settlement of the Nagorno-Karabakh (Artsakh) conflict can be achieved exclusively through peaceful negotiations within the format of the OSCE Minsk Group co-chairmanship, the Foreign Minister of Armenia, Zohrab Mnatsakanyan, wrote on his Twitter account.
''War mongering and saber rattling are irrelevant, deplorable if not preposterous," he added. "Inconsistency of language for internal consumption and at negotiations doesn’t work. Need a more responsible and sensible negotiating party across the table."
As News.am reports,  at Tuesday military parade devoted to the centennial of the Azerbaijan Armed Forces, President Ilham Aliyev stated that, "The adversary must understand: there is no military or strategic object which the Azerbaijani army will not be able to destroy."
In his words, "Armenia can’t and will not be able to compete with us [Azerbaijan]; we have military and economic potential."