Պուտինն ու Թրամփը կհանդիպեն հուլիսի 16-ին
Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Դոնալդ Թրամփի հանդիպումը կկայանա հուլիսի 16-ին Ֆինլանդիայի մայրաքաղաք Հելսինկիում: Այս մասին, ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը` հայտնել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Ձեռք բերված պայմանավորվածությանը համապատասխան, հուլիսի 16-ին Հելսինկիում կկայանա Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի հանդիպումը»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում Է, որ բանակցությունների ընթացքում կողմերը մտադիր են քննարկել ռուս-ամերիկյան հարաբերությունների ընթացիկ վիճակն ու հետագա զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև միջազգային օրակարգի հրատապ հարցերը:

Встреча Путина и Трампа состоится 16 июля в Хельсинки
Саммит президентов РФ и США - Владимира Путина и Дональда Трампа - пройдет 16 июля в Хельсинки. Об этом сообщила пресс-служба Кремля. Вашингтон подтвердил дату и место провидения саммита, передает ''ТАСС''.
"В соответствии с достигнутой договоренностью 16 июля в Хельсинки состоится встреча президента Российской Федерации Владимира Путина и президента Соединенных Штатов Америки Дональда Трампа", - говорится в сообщении пресс-службы президента РФ.
Как отмечается, в ходе переговоров лидеры стран намерены обсудить текущее состояние и перспективы развития отношений РФ и США, а также актуальные международные вопросы.